Patlıcan Faydaları

'Şifalı Bitkiler' forumunda Wish tarafından 29 Eylül 2010 tarihinde açılan konu

1. Patlıcanın Faydaları
    Patlıcanın Yararları
    Patlıcanda Hangi Vitaminler Var

Patlıcan içeriğinde A vitamini , B vitamini ve C vitamini, fosfor, demir ve kalsiyum gibi önemli mineraller barındırmaktadır.

Özellikle karaciğer ve pankreas için önemli olan “Patlıcan“, aynı zamanda kansızlığı da giderici özelliktedir. İdrar söktürücü etkisi vardır. Kilo verdirir, sinirlerin sakinleşmesinde etkilidir.

2. Cevap: Patlıcan Faydaları

Ben Ahtepte çalışırken....Yaz mevsiminin özellikle patlıcan ayında.cinayetler kavgalar yaralamalar artardı..Antepli olan varsa bilir orda patlıcansız yemek olmaz...Ve derlerdi ki patlıcan mevsimi geldi durulmaz artık bu şehir...Sakinleştirir yazmışsın ama ters oldu hangisi doğru araştırıcam...:)))))
    Hee bir de nikotin varmış patlıcan da.:))
    Teşekkürler....

3. Cevap: Patlıcan Faydaları

Bu Antebin patlıcanlarında bişey olmasın:f40: Yiyip yiyip kudurmasınlar :)

Aslında patlıcanın özelliklerini sen bizden daha iyi bilirsin. Ne de olsa patlıcanın memleketi Bursa :f196:

4. Cevap: Patlıcan Faydaları

Kız gerçek diyom bak.:)))) Belki de....Her türlü asayış olayı artıyordu..:)))) Ben izine kaçıyordum o ara...Patlıcanlar ipe serildimi diye tel açıyordum:))))

5. Cevap: Patlıcan Faydaları

Kız wish senin patlıcanlar hormonlu mu neeyy? Çekirdekleri kara kara.:))))))

6. Cevap: Patlıcan Faydaları

:) Doğrudur Elif. Ne diyim. Olaylara şahit olan sensin. İnandım.İnandım.

Yok ben doğrayınca tuzlu suda bekletmemişim. Ondan biraz kararmaya başlamış :f30: