Parhelion nedir? Gökyüzünde Üç Güneş Var

'Resimler' forumunda Oylesine tarafından 28 Temmuz 2008 tarihinde açılan konu

1. Gökyüzünde üç güneş
    "Parhelion" olarak da bilinen bu doğa olayı, birbirine 60 derece eğimle duran

küçük buz kristallerinden geçen güneş ışığının yansıması...

Cirrus ve cirrostratus bulutlarının içerisindeki buz kristalleri bu olaya yol açıyor.

"Sun dog" adı verilen bu fenomen insan zihnini çok uzun süredir meşgul etmekte.

"Sun dog"ı, şartlar oluştuğunda, güneşin 22 derecelik açıyla her iki tarafında da

görmek mümkün...

gokyuzunde-3.
    gokyuzunde-1. gokyuzunde-2. gokyuzunde-3. gokyuzunde-4. gokyuzunde-5. gokyuzunde-6.JPG

YAREN bunu beğendi.

2. Ne güzel resimler bunlar.Emeğine sağlık Öylesine.Siz araştırmacı titizliğiyle çalışmaya devam ederseniz biz de çok bilmediğimiz şeyi sayenizde öğrenmiş olacağız .Çok teşekkürler.

3. Çok güzel ve bir okadarda ilginç:f20:

Doğa ne kadar harika ne kadar entresan şeylerle dolu değilmi

Emeğine sağlık Öylesinem muhteşem resimlerdi:f40:

4. harika bir görüntü eline emeğine sağlık öylesine :f118:

5. Güzel resimler Öylesine de,

benim aklima sana bir tane yetmez 3 günes ancak paklar demek geldi,

ama ben ölürüm herhalde 3 günesimiz olsa. :f30:

6. Çok ilginç görüntüler.Bilgiler için teşekkürler Öylesinem.Kazara görmüş olsak şok geçirecektik demekki ellerinize sağlık:f40:

7. Çok güzel resimler ve böyle bir olayın olduğunu da
    sayenizde öğrendim teşekkürler

8. harika görüntüler öylesinem emeğinize sağlık güzel paylaşım için teşekkürler :f118::f118:

9. Birbirleriyle uyumlu bir şekilde (tabakalar halinde) yedi göğü yaratmış olan odur Merhametli olanın yaratmasında hiçbir uygunsuzluk göremezsin Gözünü çevirip gezdir Herhangi bir çarpıklık(çatlaklık) görüyor musun?
    67 Mülk Suresi 3 ( Eline emeğine sağlık )

10. muhteşem resimler keşke orda olsaydım şiir yazılacak yer paylaşımına çok tşk

11. teşekkürler öylesine
    ilk defa bunları duyuyorum ve görüyorum.:f73:
    saol bilgilendirme için...

12. gerçekten çok güzel resimler bilgilendirme içinde teşekkürler öylesine emeklerine sağlık....

13. Harikaydı. Daha önce ne görmüş, ne de duymuştum. Çok etkileyici.Teşekkürler.

14. Anammmm anammmm
    kışın üç güneşe hayır demem ama yazın bir tanesi yetiyor diğerlerini almıyım :f106:
    paylaşım için teşekkürler Öylesinem bayıldım görüntülere