Paramedik Bölümünü Nasıl Seçebilirim ?

'Sosyal Konular' forumunda Yasemin tarafından 24 Ocak 2013 tarihinde açılan konu

1. Paramedik Bölümü Nasıl Seçilir

Paramedik Bölümü ne demek anlamı nedir öncelikle Paramedik bölümünün tanımını yapalım daha sonra sorunuzun cevabını konumuzda açıklıyalım..

Paramedik Kaza, yangın gibi felaketler sonucunda yaralananlarla, kalp krizi, felç, solunum yetersizliği gibi nedenlerle birdenbire hastalanan insanlara iyileştirici yönde ilk müdahaleyi yapan kişidir.Meslek eğitiminin verildiği yerler ise Acil Tıp Teknisyenliği mesleğinin eğitimi, Sağlık Bakanlığına bağlı Sağlık Meslek Liselerinin Acil Tıp Teknisyenliği bölümünde veriliyor..

Paremadik Meslek eğitimine giriş koşulları Sağlık Bakanlığına bağlı Sağlık meslek liselerine girebilmek için, ilköğretim okulu mezunu olma şartı aranmaktadır. Eğitim kurumuna kayıt diploma notu başarısı dikkate alınarak yapılıyor.

Paremadik Mesleğinin eğitim süresi 4 senedir.Eğitim süresince genel Kültür dersleri, sağlık mesleği ile ilgili temel bilim dersleri ile, ilk yardım bakımı planlama, ilk yardım bakımı uygulama, acil bakım ünitesi araç ve gereçlerini kullanma, kazazedeyi koruyucu ve acil bakım ünitesine alarak onu iyileştirme müdahaleleri uygulama dersleri okutuluyor.

Paramedik Bölümü için Başvurulabilecek yerler şunlardır.İlgili Eğitim Kurumları,Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü Meslek Danışma Merkezi,Bünyesinde Meslek Danışma Merkezi bulunan Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü İl ve Şube Müdürlükleri.