Paraguay Ülke Bayrağı

'Ülkeler' forumunda EyLüL tarafından 15 Ekim 2012 tarihinde açılan konu

 1. Paraguay Ülke Bayrağı Resmi


  Paraguay Ülke Bayrağı Hakkında Bilgi

  Paraguay Cumhuriyeti, Güney Amerika'da bir ülkedir.Denize kıyısı olmayan Paraguay, güneyi ile güneybatısında Arjantin, kuzeyi ile kuzeydoğusunda Brezilya, kuzeybatısında ise, Bolivya ile çevrelenmiştir.

  Paraguay bayrağı, 3 eşit yatay şeritten oluşur. Üst şerit, kırmızı, ortadaki şerit, beyaz ve alt şerit, mavi renkli olup, ortadaki beyaz şerit merkezinde bir amblem bulunur. Bayrakta, 2 farklı amblem bulunur; bayrağın ön kısmındaki amblem ülkenin devlet armasını, arka tarafındaki amblem ise, ülkenin Hazine Mührü'nü bulundurur. Devlet arması, mavi bir disk üzerine yerleşimli 5 köşeli sarı bir yıldızdan ve etrafını çevreleyen zeytin ve palmiye dallarından ve dışındaki dairesel bir bantta İspanyolca yazılı ülkenin resmi adı olan, Paraguay Cumhuriyeti bulunurken, arkadaki Hazine Mührü'nün armasında ise, kırmızı renkli Frig şapkasını koruyan bir aslan sembolü ve üstünde ülkenin ulusal sloganı olan ve barış ve adalet anlamına gelen 'Paz y Justica' yazılı bir şerit bulunur.

  [​IMG]
   
Yükleniyor...
- Paraguay Ülke Bayrağı Forum Tarih
Paraguay Nüfusu 2013 Ülkeler 15 Eylül 2012
Paraguay Haritası Ülkeler 6 Ocak 2012
Paraguay Çayı Tohumu ( Yerba Mate ) Sağlıklı Beslenme ve Diyet 18 Ocak 2011
Ülkemizdeki bazı yerleşim yerlerinin isimlerinin, Oğuz boylarının isimleri ile aynı olmasının nedeni Soru Cevap 7 Eylül 2016