Papyon Bağlama Tekniği Resimli Anlatım

'Sosyal Konular' forumunda Wish tarafından 7 Nisan 2009 tarihinde açılan konu

1. Ayakkabı bağı bağlamaya benzeyen papyon bağlama tekniğini aşağıdaki resimlerden öğrenebilirsiniz. Öncelikle yukardaki resimde görüldüğü gibi papyonu sol ucu biraz daha uzun sarkacak şekilde boynunuzun etrafına yerleştirin. Yandaki resimde de görüldüğü gibi uzun olan ucunu kısa olan ucunun üzerine getirin. (Uzun olan uca A ucu, diğerine de B ucu diyelim).

[​IMG] [​IMG]

A ucunu alt tarafa doğru dolandırarak yukarı ve B ucunun arkasına doğru dolayın ve normal bir düğüm atın.

Papyonun B ucunu kurdelenin ilk yarısı olacak şekilde resimde görüldüğü gibi bir ilmik haline getirin

A ucunu da yapmış olduğunuz ilmeğin önünden sarkıtın.

Herşeyi yerinde sabit tutarken A ucunu aşağıdan papyonun arkasına doğru dolayın ve kurdelenin diğer yarısını oluşturmak için katlayın ve bu ilmeği de B ilmeğinin arkasındaki boşluktan çıkartın. Aşağıdaki resimde görüldüğü gibi düzgün olması için kurdelenin kenarlarından çekerek sabitleyin ve düzeltin. Ayakkabı bağcıklarınızı bağlayabiliyorsanız papyon bağlamak da çok kolay gelecektir, yine de düğün telaşında papyon bağlamakla uğraşmak istemezseniz bağlanmış olarak satılan papyonlardan da alabilirsiniz.

[​IMG] [​IMG]

2. Cevap: Papyon Bağlama Tekniği Resimli Anlatım

Açıklamalar için teşekkürler Dileğim öğrenmek isteyenler için detaylı açıklama olmuş.Ama papyonun daha çok çocuklara yakıştığını düşünüyorum.:)

3. Cevap: Papyon Bağlama Tekniği Resimli Anlatım

Haklısın canım ama dik yakalı gömlerler ve kuşaklar la da kravat çirkin bir görüntü yaratır. O yüzden beyler bu kombineyi tamamlamak için papyon yada frag tercih etmek zorundalar.

4. Cevap: Papyon Bağlama Tekniği Resimli Anlatım

:D eet cocukLar için birebir ben geneLde kravatı sınıfta ark.Lara bağLattıryorum :D

5. Cevap: Papyon Bağlama Tekniği Resimli Anlatım

Yere ve mekana göre hoş görünebiliyor papyon ama ben yinede illa kravat diyenlerdenim.

6. Cevap: Papyon Bağlama Tekniği Resimli Anlatım

SAğoL WisH vlla hiç sevmedim şeylerın başında

7. Cevap: Papyon Bağlama Tekniği Resimli Anlatım

Anlatımın için teşekkürler Şekerciiiimm. Ama ben de kravat diyenlerdenim. Papyon çocuklarda çok şirin duruyor.;)

8. Cevap: Papyon Bağlama Tekniği Resimli Anlatım

Cıks ikisi de olmasın papyonsuz ve kravatsız gömlek üstü ceket yeterli :f196::f40:

9. Cevap: Papyon Bağlama Tekniği Resimli Anlatım

Boyunduruğun kumaştan yapılmış hali ikisini de tercih etmiyorum....:f84: