papağanım hasta :(yardımmm

'Hayvanlar Alemi' forumunda papiii tarafından 2 Eylül 2010 tarihinde açılan konu

1. merhaba dune kadar hiçbişeyi yoktu bugun sabah baya öttü.oynadık fakat öğlenedoğru durgunlaştı petshopa goturdum ayaı ıncınmıs dedı fakat cok kotu suanda heryer kapalı kafasını asagı yukarı yapıyor ve kusuyor yedıklerını degıl sadece su kusuyor bayadır bıseyde yemedı cok kotuyum nette arastırıken gordum sıteyı lutfen yardmcı olun:(

2. Cevap: papağanım hasta :(yardımmm

Forumdaki papağan uzmanı Hazan oda şuan yok.

3. Cevap: papağanım hasta :(yardımmm

çok korkuyorum birşey olcak diye :( tıtrıyor 3 kere falan aralıklarla kustu ınsallah ıyı olur

4. Cevap: papağanım hasta :(yardımmm

büyük ihtimal kuşunda kursak iltihabı vardır kursak iltihabında kuşta kusma başındaki tüylerin birbirine yapışması ile anlaşılabilir bu hastalığın nedeni bozuk bayat yemlerden veya suyun bayat olması sulukta 1 haftadan fazla kalan sudanda olabilir kuşun suyunu haftada en az 2 kere değişmek gerekir yemleri ise kaliteli ve taze olmalıdır bu hastalık A Vitamini noksanlığı ve böbrek bozukluklarında da olabilir. bunun en iyi tedavisi bir veterinere götürmektir bence zaman kaybetmeden götür sonuç ölümcül olabilir

5. Cevap: papağanım hasta :(yardımmm

çok tesekkurler.suan uyuyor salıncakta yarın olmasını bekleycegım hıcbıryer acık deıl bayadır dısarda bakındık umarım gece bırsey olmaz. bayatlık ve temızlık konusunda bır problem olmadı yanı aksatmadık o konuda ınsallah duzelıcek ınsallah cunku ben dahıl herkes cok mutsuz ve uzgun