Özlem Sözleri..

'Güzel Sözler' forumunda Aysell tarafından 2 Ekim 2008 tarihinde açılan konu

1. Akşamın matem rengine büründüğü saatte gökyüzündeki kandiller tek, tek yanmaya başladığında içimde sessiz bir çığlık... Özlemeyi özledim. Özlemeye değer ne kaldıysa...

Yalnızlık gecelerin, Ümit bekleyenlerin, Hayal çaresizlerin, Yağmur sokakların, Tebessüm dudakların, Sen ise yalnız benimsin birtanem...

SEVDADA OZLEM OLMALI KI YUREKLERDE KALSIN, OZLEM BIRAZDA ACI VERMELI KI YUREKLER SEVDANIN DEGERINI BILSIN, YUREKLER CESUR OLMALI KI SEVDALAR TURKU TADINDA OLSUN!

SEVGILERIN EN GUZELI SENI SEVMEK, OZLEMLERIN EN GUZELI SENI OZLEMEK, VE HAYATIN TADI SABAH KALKTIGIMDA SENIN VAR OLDUGUNU BILMEKTIR BIRTANEM!!

GÜNLERDİR KAPIMI KİMSELER ÇALMIYOR. GÖĞSÜMDEN İÇERİ YOKLUĞUN SIZIYOR. BİR DEMLİK ÇAYIM VAR TÜTÜNÜMDE GEÇİYOR. DUVARLARA YAZDIĞIM HER CÜMLE AĞLIYOR

Bir KaranLIK geLiyor yokLuğunun ardından. Ne zaman güne$ batsa bu son gecem diyorum. Vazgeç yaLan dünyanın köhne saLtanatından. Yeti$ir bunca keder bunca eLem diyorum. Bu ne bitmez ayrıLık, bu ne bitmez özLem diyorum

2. Yüreğim umulmayan yaralarla baş edemezken bir tatlı aşk gülüşü özledi gözlerim ve sen hangi alemde hangi düşlerde isen gel çünkü gülüşünü çok özledim.

Akşamın matem rengine büründüğü saatte, gökyüzündeki kandiller tek tek yanmaya başladığında içimde sessiz bir çığlık... Özlemeyi özledim... Özlemeye değer ne kaldıysa.

Ansızın bir duygu körüklenirse yüreğinde, aklına takılırsa uzaklar ve birden kulakların çınlarsa amansız bil ki bir yerlerde özlenmişsindir.

Telefonun tuşlarına bir can ekledim, çekmeyen şebekeyi hasretle süsledim. Eyy bu mesajı okuyan seni çok özledim.

Bilirim buzdağıdır özlem, eflatun sabahlarda. Bilirim kulaklarım çınladığında özleyenim vardır uzaklarda. Ve yine bilirim ki özleyenim özlediğimdir aslında.

Yine gün doğdu,yine uyandım. Gün uyanmam için doğdu, ben seni özlemek için uyandım. Ve bi tanem şimdiden yarını özledim.

Özlem bence ne bir şeye duyulan hasret ne de ulu bir arzulayış... O bence içten içe ağlayış ya da senden ayrı yaşayış.

Gülü sevdim gülmedim, gülden düştüm ölmedim, bir gün olsun görmedim, ben yarimi özledim.

Serin bir rüzgar esti demin. Nereden geçtiğini bilemedim. "Nereye gidiyorsun?" dedim, "özlenen herşeye" dedi. Aklıma tek sen geldin. Çünkü özlenen sendin.

Akşam olunca hüzünle dolarım, ateşini bağrımda yakarım, özlemle gül gibi solarım, gülün ömrüyle değil sevdasıyla yaşarım.