Özgüven Duygusu Nasıl Kazanılır

'Merak Ettiklerimiz' forumunda Yasemin tarafından 17 Ağustos 2013 tarihinde açılan konu

 1. Özgüven Nasıl Kazanılır


  Özgüven kişinin yeteneklerine ve becerilerine inanması olumlu inanca ve düşüncelere sahip olması demektir.

  Özgüven kişinin hayata karşı olumlu ve yapıcı yaklaşması ve kendisine inanmayı gerektirir.Kişinin özgüveninin yerinde olması demek her zaman her şeyi mükemmel ölçüde yapacağı anlamına gelmemelidir.Bunun tam tersine yapılan hatalarını ve yaşanan olumsuzlukları kendinize mal etmek yerine nedenlerini araştırmak ve yaşanan olumsuzlukların nedenini bulup bunlardan ders çıkartmaktır.

  Yapmanız gerektiğini düşündüğünüz birşeyi yapamadığınızda pes etmemeli yeniden denemelidir yine başarısız oluyorsanız bir yardım almanızda hiçbir sakınca yoktur. Bu durum sizin başarızlığınızı göstermez kendinize olan güveninizin de sarsılması anlamına gelmemelidir.

  Kendinize olan özgüvenizi göstermek için başarılı olduğumuz aktivitelerin içinde yer almalısınız.

  Her zaman olumlu düşünmelisiniz olumsuz düşünceler başarısızlığınıza nedne olacaktır.Hedeflerinizi belirleyin ve ulaşmak için çaba sarfedin.Sizi mutlu eden ve destekleyen kişilerle birlikte olmaya çalışın bu sayede kendinize olan güveniniz artacaktır.Yaşadığınız deneyimlerden olumlu yönde ders çıkarmayı deneyin.Gerektiğinde karşınızdaki kim olursa olsun hayır demeyi bilin bu sizin kendinize olan saygınlığınızı ve özgüveninizi kuvvetlendirecektir.
   
Yükleniyor...
- Özgüven Duygusu Nasıl Forum Tarih
Çocukların Özgüveni Nasıl Geliştirilir? Zaman Tüneli 16 Mayıs 2016
Özgüvenli Çocuk Yetiştirmenin Altın Kuralları Kadınca 15 Eylül 2013
Özgüveni yüksek insanlar Sağlık bilgisi 15 Şubat 2011
Bebeğe Müzik Dinletmek Özgüven Veriyor Bebek Bakımı 24 Ocak 2011