özge özpirinçci biyografi

'Biyografi' forumunda HazaN tarafından 8 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

 1. özge özpirinçci hayatı, özge özpirinçci kimdir

  Özge Özpirinçci, 1 Nisan 1986 tarihinde, İstanbul Kanatlarımın Altında’da dünyaya geldi. İlköğretimini bu şehirde tamamlayan Özpirinçci, lise eğitimi için AFS (Öğrenci Değişimi) programı ile bir yıllığına gittiği A.B.D.’yi tercih etti.

  [​IMG]

  Sabancı Üniversitesi’ni kazanan ve bu üniversitede Yönetim Bilimleri okuyan Özpirinçci, 2008 yılında mezun oldu. 2007-2008 yılları arasında, Cesaretin Var Mı Aşka adlı T.V. dizisinde Ebru karakterini canlandıran genç oyuncu, Eti Browni, Cornetto ve Coca-Cola gibi tanınmış firmaların reklamlarında rol aldı.

  Özpirinçci, Kanal D’nin beğenilen gençlik dizisi Kavak Yelleri’nde, 2008-2009 yılları arasında kanser hastası olan Ada adlı karakteri canlandırdı. Kavak Yelleri’nin ardından, Show T.V.’de yayınlanmakta olan Melekler Korusun adlı dizide İpek Taşkır karakterini canlandırdan Özpiriçci, bu rolle ilk defa başrol oyuncu olarak bir yapımda yer alma fırsatını yakaladı.

  Başarılı oyuncunun yer aldığı ilk sinema filmi, Zülfü Livaneli’nin senaryosunu yazdığı ve yönettiği Veda oldu. Mustafa Kemal ATATÜRK’ün hayatının anlatıldığı filmde genç oyuncu, Fikriye Hanım’ı canlandırdı.
   
Yükleniyor...
- özge özpirinçci biyografi Forum Tarih
Özge Özpirinçci Biyografisi Resimler 1 Mart 2009
Özge Özpirinçci Kimdir Resimleri Biyografi 12 Ocak 2013
Özge Özpirinçci Evleniyor Magazin haberleri 29 Aralık 2012
Alyazmalım oyuncuları Özge Özpirinçci (Asiye) Popüler Diziler 16 Eylül 2011