Oyunun Çocuk Gelişimindeki Önemi Nedir?

'Bebek Bakımı' forumunda Yasemin tarafından 7 Kasım 2013 tarihinde açılan konu

 1. Çocukların oyun oynaması gerektiğini savunan uzmanlar bu konuda Anne ve Babaların çok bilinçli olmadığını düşündüklerinide sözlerine ekliyorlar.Anne ve Babalar çocukların oyun oynamalarının ne kadar önemli olduğu konusunda bilinçsizler.

  [IMGALT=http://resim.forumdas.net/upl/uploads/cocuk-oyun-oynamali-55400.jpg]cocuk-oyun-oynamali-55400[/IMGALT]

  Oyun oynamanın çocuk gelişimindeki önemi çoğu ebeveyn tarafından bilinmiyor; oysa çocuklar oyun aracılığıyla düşünmeyi, kendini tanımayı, ifade etmeyi öğreniyor ve fiziksel, zihinsel, dil, duygusal, sosyal yönden gelişimleri hızlanıyor.

  Oyun çocuğun dış dünya ile kendi iç dünya arasında yolculuk yaparken ona kendini ifade alanı yaratan bir süreç olarak görülmelidir.Oyun oynamak çocuğun iç dünyasını anlatabildiği en etkin yollardan birtanesidir.

  Anne ve babasından şiddet gören , kardeş kıskançlığı yaşayan, anne ve babaya duyulan kızgınlık oyun içerisinde kendini açığa çıkarır. Çocuklar çevrelerinden aldıkları negatif mesajları, oyunda arkadaşlarına ve oyuncaklarına yansıtabilmektedirler.

  Çocuğun içinde bulunduğu atmosferi tanımada oyun önemli bir unsurdur.

   
Yükleniyor...
- Oyunun Çocuk Gelişimindeki Forum Tarih
Çocuk Sağlığına Oyunun Katkısı Bebek Bakımı 2 Ekim 2008
Bir ülkede kamuoyunun ortaya çıkamamasının sonuçları neler olabilir? Soru Cevap 3 Eylül 2016
Zeybek oyununun özellikleri kısaca Medya Bölümü 25 Şubat 2015
Hangi oyunun bir kazananı olması için oyunculardan birinin tüm taşlarını bitirmesi gerekir Sorun Cevaplayalım 30 Kasım 2014