Oyun Oynama Sebebiniz Nedir ?

'Zaman Tüneli' forumunda Wish tarafından 6 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

?

Oyun Oynama Sebebiniz Nedir?

1. Merak

0 oy
    0.0%
  2. Stres

7 oy
    24.1%
  3. Eğlence

11 oy
    37.9%
  4. Sinir ( Öç Alma)

0 oy
    0.0%
  5. Yenme Arzusu

0 oy
    0.0%
  6. Mutsuzluk

0 oy
    0.0%
  7. Arkadaşlarla Takılma (Multiplayer)

3 oy
    10.3%
  8. Vakit Geçsin diye

9 oy
    31.0%

1. Hepimizin az çok mutlaka bilgisayardan çeşitli oyun oynamışlığı vardır.Okey,savaş oyunları tarla oyunları,çeşitli online oyunlar,flash oyunları..... vs.vs. gibi. Zamanla bağımlılık haline dönüşen bu oyunları oynama amacımız yada bizi oyun oynamaya iten güdü nedir?

Bazı Şıklar için açıklama:

Sinir (öç alma gibi) : Birilerine çok kızıp gerçek hayatta yapamaçağımız şeyleri savaş oyunlarındaki karakterlerden çıkartmamız gibi...

Yenme Arzusu : Hayatta yenemediğimiz olaylar ve kişileri sanal alemde yenmek gibi...

2. Stres :(
    Özellikle Caunter Oynarım bunaldığımda iyi geliyor..

3. ßen zaman katiLLeRindenim sadece vakit öldürmek için oynaRm

4. Ben tam bir oyun hastasıyım aslında
    bundan 4 sene öncesine kadar ps2 de bulduğum tüm oyunları oynamış ve bitirmiştim.
    Bilgisayarda bu tarz oyunlar oynamayı sevmiyorum çünkü klavye ve mouse ile zor oluyor. Onun yerine tarla oyunuyla vakit öldürüyorum. Bazende netten indirdiğim küçük boyutlu pc oyunlarına takılıyorum. Ama onlarda uzun süreli olmuyor en fazla bir gecede oyun tamamlanıyor :f106:

5. Eğlence amaçlı oynuyorum.

6. Aslında belli bir amacım yok, zaman zaman bende oyun oynamayı severim.Merak ve eğlence olabilir:f196:

7. fazla oyun oynamam sıkıldığımda vakit geçsin diye biraz takılırım o kadar:f196:

8. Stres atmak :f20:

9. Disco stres mi atıyorsun yoksa stresmi yükleniyorsun belli değil
    bence en güzel stresi forumda şakalaşarak atabilirsin :f40:

10. tabiki bencede forumdaşda stres veya eğlenmek daha güzel oluyor malesef bu ara çok işim var çokkkkkkkkkkkkkk:(

11. bende günlük yorgunluğumu üzerimden atmak için tercih edenlerdenim

12. Zevk icin olsa gerekte bazi oyunlarin hırsta yaptigi oluyor.

Özellikle iyi bir rakibin olursa :)

13. :) Hindi kokusu geliyor fırını kapatmayı unuttuk sanırım

14. Çok oyun oynayan birisi değilim.Bazen balon patlatırım renkli renkli güzel oluyor. :)Onu sanırım stres için oynuyorum :f63:

15. çok oyun oynayan biri değilimdir arada stres atmak için oynarım ama nadiren:)

16. multiplayer seçtim ama eglence; avkit geçme, stres, bunlarda var, ama ben genelde baska kisilerlen oynanan oyunlari severim ;) keyf almak için iste...

17. Eğlence amaçlı

18. Vakit geçsin diye:)

19. Eğlence için oynuyoruz .

20. Eğlence