ÖSS Taban Puanları 2009 - ÖSS Yeni Taban Puanları

'Eğitim Merkezi' forumunda Aysell tarafından 9 Temmuz 2009 tarihinde açılan konu

1. 2009 öss taban puanları,öss taban puanları,öss yeni taban puanları,öss yeni taban puanları 2009

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı (YÖK), bu yıl yapılan ÖSSde 165 taban puanını yüzde 20 ortalama net başarıya, 145 taban puanını da yüzde 10 ortalama net başarıya eşleştiren bir düzenleme yapılması kararı alındığını bildirdi.

YÖKün bugün gerçekleştirilen genel kurul toplantısının ardından toplantıda görüşülen konulara ilişkin yazılı açıklama yapıldı.

Açıklamada, bu yıl yapılan ÖSSye yönelik olarak, Öğrenci sayısındaki azalma, kontenjanlardaki artış ve bazı testlerdeki soruların güçlüğü dikkate alınarak bu yılki sınavda 165 taban puanını yüzde 20 ortalama net başarıya, 145 taban puanını da yüzde 10 ortalama net başarıya eşleştiren bir düzenleme yapılması kararı alınmıştır denildi.

Toplantıda, 11 fakülteye dekan atamasının da yapıldığının belirtildiği açıklamada, Atatürk Üniversitesi Hukuk Fakültesine Prof. Dr. Fahrettin Korkmaz, Atatürk Üniversitesi Kazım Karabekir Eğitim Fakültesine Prof. Dr. Ali Yıldırım, Balıkesir Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesine Prof. Dr. Ali Duymaz, Bayburt Üniversitesi İİBF Fakültesine Prof. Dr. Mustafa Köseoğlu, Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesine Prof. Dr. Naci Bostancı, Hacettepe Üniversitesi İletişim Fakültesine Prof. Dr. Asker Kartarı, Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesine Prof. Dr. Ali Demirci, Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesine Prof. Dr. Cemil Öztürk, Marmara Üniversitesi Mühendislik Fakültesine Prof. Dr. Abdülkerim Kar, Ondokuz Mayıs Hukuk Fakültesine Prof. Dr. Mehmet Hakan Hakeri, Trakya Üniversitesi Güzel S
    anatlar Fakültesi Fakültesine Prof. Dr. Bünyamin Özgültekinin atandığı bildirildi.

2. Cevap: ÖSS Taban Puanları 2009 - ÖSS Yeni Taban Puanları

puan başlığı altında alakasız konular var ama!! tekrar düzenlerseniz sevinirim.