Osmanlının Hayaleti Kitabı - Kurtlar Vadisi

'Kitap özetleri' forumunda YAREN tarafından 28 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

1. Osmanlının Hayaleti
    Kurtlar Vadisi Ünsal Kemal'in okuduğu kitabın adı, osmanlının hayaleti kitabı konusu

Osmanlının Hayaleti Kitabı

Osmanlının Hayaleti Özet
    Osmanlı İmparatorluğu, Tarihin gördüğü Üç Büyük İmparatorluktan birisi idi. Tarih Sahnesinden kalkmalarına rağmen Roma Ve İngiltere İmparatorlukları gibi Osmanlı İmparatorluğunun da, etkileri devam ediyor.
    Basra'da Budin'e kadar olan bölgelerde asırlarca süren Osmanlı Hakimiyeti günümüz Dünya Politikasına da etki eden derin izler bırakmıştır.
    Günümüzde, özellikle son 15 yılda Balkanlarda, Kafkasyada Ve Ortadoğuda Kaldırılan Her Taşın Altından Osmanlı İmparatorluğunun İzleri Çıkıyor.
    David Fromkin'in, New York Times deki 9 Mart 2003 Tarihli Yazısı Da Bu Gerçeği İfade Etmekteydi: “Bir Hayalet Abd Yi Pençelerine Almış, Rahat Bırakmıyor.
    Bu Osmanlı İmparatorluğu Nun Hayaleti. İrak Ta, Sırbistan Da, Bosna Da, Kosova Da, Körfez Savaşı Nda, 11 Eylül Saldırılarında Bu Hayalet Bizimleydi. Osmanlı Hayaletleri Asla Uzaklaşmadı.”

2. Cevap: Osmanlının Hayaleti Kitabı - Kurtlar Vadisi

hmm güzel bir kitaba benziyo, özeti okudum alasim geldi, film olsaydi gÜzel olurdu :D

tesekurler paylasim için aklimda kitap ;)

yanliz benim sevmedim yurt disinda Osmanli zamanini atliyorlar ondan Öncesini gÖrüyoz sonrasinida

unuturmaya çalisiyorlar galiba