Oruçluyken Spor Yapılır mı?

'Ramazan ve Oruç' forumunda Yasemin tarafından 13 Temmuz 2013 tarihinde açılan konu

 1. Oruçluyken Spor Yapmak


  Ramazan ayında gündüzleri oruç olmamız nedneiyle günlük alışkanlıklarımıızn bazılarındna vazgeçiyoruz.Bu alışkanlıklardan biride spor yapmak oruçluyken spor yapılmayacğını düşndüğümüz için spor yamayı bırakıyoruz bir ay ara vermiş oluyoruz.

  [IMGALT=http://resim.forumdas.net/upl/uploads/orucluyken-spor-yapilirmi-61749.jpg]orucluyken-spor-yapilirmi-61749[/IMGALT]

  Bu konuda uzmanların görüşleri şöyle;Oruç tutan insanların spor yaparken hissettikleri fiziklsel ruhsal yorgunluklarının sebeblerinin araştırılması ve bulunması gerekmekte.

  Özellikle sıcak havalarda güneş altında spor yapmaktan kaçınılması gerekiyor.Orucun ileri saatlerinde zayıflayan enerji depolarının sıcak havalarda aşırı terleme nedeniyle vücudun dengesinin bozulmasına neden oluyor.Spor yapmak isteyenlerin akşam saatlerinde iftardan sonra hafif sporlar yapabilirler. Özellikle yürüyüş en iyi spor aktivitesi olarak biliniyor.İftardan sonra yapacağınız kısa bir yürüyüş günlük spor ihtiyacınızı karşılamaznıza yardımcı olacaktır.Ayrı bir sağlık sorununuz yoksa Ramazan ayı süresince hafif sporlar yapabilirsiniz.
   
Yükleniyor...
- Oruçluyken Spor Yapılır Forum Tarih
Oruçluyken spor yapmak Ramazan ve Oruç 26 Mayıs 2015
Oruçluyken susamamak için ne yapmalı? Sağlık Rehberi 18 Mayıs 2016
Oruçluyken göz damlası kullanılır mı? Sorularla İslamiyet 16 Mayıs 2016
Oruçluyken diş firçalamak orucu bozar mı? Sorularla İslamiyet 16 Mayıs 2016