ormanlara zarar vermek nelere yol açar

Konusu 'Soru Çözüm' forumundadır ve HazaN tarafından 22 Aralık 2010 başlatılmıştır.

 1. HazaN

  HazaN Admin Yönetici Admin

  Katılım:
  21 Nisan 2007
  Mesajlar:
  21.733

  ormanlara zarar vermek nelere yol açar?


  Ormanlara zarar vermenin sonuçlarını o ülke ya da bölgeyle sınırlamak mümkün değildir. Çünkü ormanlar, Dünya'nın ortak malıdır ve dünya ekosistemi ve iklim sistemi içinde çok önemli bir yere sahiptir.

  Bu nedenle bir yerde görülen orman yangınının dünyasal boyutta olumsuz etkileri olduğu bir gerçektir. şüphesiz, görüldüğü yerde çok daha büyük can ve mal kayıpları ile, ekonomik ve sosyal sorunlara neden olmaktadır.
   
 2. Misafir

  Misafir Ziyaretçi

  elif

  O an gerekilen yapılmazsa , her türlü köyü sorunlara yol açar .
   
 3. misafir

  misafir Ziyaretçi

  ormanlar insanlara oksijen sağlar.Ayrıca içinde yaşayan canlılar vardır bize yiyecek sağlar.Eğer orman korunmazsa canlılar ölür.
  bize yemek sağlayamaz ve bizlerde vefat ederiz
   
 4. Misafir

  Misafir Ziyaretçi

  Ormanlara zarar vermenin sonuçlarını o ülke ya da bölgeyle sınırlamak mümkün değildir. Çünkü ormanlar, Dünya'nın ortak malıdır ve dünya ekosistemi ve iklim sistemi içinde çok önemli bir yere sahiptir. Bu nedenle bir yerde görülen orman yangınının dünyasal boyutta olumsuz etkileri olduğu bir gerçektir. şüphesiz, görüldüğü yerde çok daha büyük can ve kaybına sebep olur ..............
   
 5. EyLüL

  EyLüL Üye

  Katılım:
  7 Aralık 2006
  Mesajlar:
  26.183
  Dünyamızın kalbi olarak adlandırılan ormanlar en başta rahat ve temiz hava solumamıza, erozyonu olmasına,güzel havalarda ailecek piknik yapmamızın için hayatımızda yaşadıgımız dünyada ormanlar var olmak zorunda.
  Ulu önder Atatürk bile Şu sözüyle ormanların eşsiz güzelliginden ve faydalarından bahsetmiş Yeşil görmeyen gözler,renk zevkinden yoksundur.
   
 6. Misafir

  Misafir Ziyaretçi

  herşeye çünkü: orman olmassa kağıt,kalem,sıra,masa gibi şeyler olmaZz... ve benzeri kısacası:(vb.)
   
 7. Misafir

  Misafir Ziyaretçi

  Ormanlarimiz yok olur. Buda can ve mal kaybina yol aÇar.ormanin yok olmasi herŞeyİn yok olmasi demektİr. İnsanlar ordan oksİjen alir ve en temİz yerlerdİr. Bu gÜzellİĞİ bozmak hem ekonomİye hem İnsanlara hem hayvanlara hemde aĞaÇlara zarari olur. Buda Ülkemİzİn gÜzellİĞİnİ bozar.......
   
 8. Misafir

  Misafir Ziyaretçi

  bir çok şeye içindeki canlıla ölür
   
 9. Misafir

  Misafir Ziyaretçi

  çok çeşitli doğa olaylarına neden olur ormanları kirleten sadece kendi sağlığından değil başkalarının sağlığınıda olumsuz şekilde etkiler çok sayıda ölümlere yol açabilir
   
 10. Misafir

  Misafir Ziyaretçi

  ormanlarımız yok olur ormanolmassa kağıt,kalem,sıra,masa,vb seyler olmazdı buda can ve mal kaybına yol açar ormanın yok olması herşeyin yok olması demektir insanlar ordan okjisen alır ve en temiz yerlerdir bu güzelliği bozmak hem hayfanlara hemde ağaçlara zararı olur bu da ülkemizin güzelliğini bozar.
   
 11. seray ...

  seray ... Ziyaretçi

  Cevap: ormanlara zarar vermek nelere yol açar

  ormana zarar verirsek heyelan ve sel ile karşı karşıya kalırız bu yüzden
  can ve mal kaybı olur anladınmı
   
 12. nazlıkızz

  nazlıkızz Ziyaretçi

  ormanalr olmassa oksijen alamayız kağıt kalem sıra defter olmazdı okul hayatımız zorlaşırdı
   
 13. sıla nur

  sıla nur Ziyaretçi

  ben daha orta okul ogrencısıyım cevaplarınıızı cok begendım bence oorman yangınları devam ederse orman dıye bır sey kalmayacak . ormanlar bızım hazınemızdır..<3<3<3