Orman Haftası Ne Zaman Kutlanır

'Önemli Gün ve Haftalar' forumunda Yasemin tarafından 18 Mart 2013 tarihinde açılan konu

  1. Orman Haftası Ne Zaman Kutlanmaktadır?    Orman Haftası 27 Mart tarihinde her yıl kutlanmaktadır.Ormanların korunması, çevremizin ağaçlandırılması hem yurdumuzun, hem de dünyamızın önemli bir sorunudur.Bizler de çevremizdeki ağaçların dallarım kırmayanın, fidanları sarsmayalım. Ağaçları zararlı hayvanlardan koruyalım.

    Orman hayvanların barındığı, çeşitli bitkilerin bulunduğu sık ağaç topluluklarıdır. Ormanda büyük ağaçlar, ağaççıklar, mantarlar, otlar, yüzlerce, binlerce bitki bir arada bulunur. Çam, sedir, köknar, ladin, ardıç, meşe, dişbudak, kayın, gürgen belli başlı orman ağaçlarıdır.

    Eskiden yeryüzünün büyük bir bölümü ormanlarla kaplıydı. insanların bilgisizlikleri nedeniyle yok edilen ormanların yerini bozkırlar, çoraklaşan topraklar, çöller aldı.İnsanlar her zaman ağaca ve ağaçtan yapılan çeşitli araç ve gereçlere gereksinme duymuşlardır. Ormanlar, ağaçlar, toprağın nemli kalmasını sağlar.Ormanlar bir ülkenin doğal güzellik ve zenginlik kaynağıdır. Öte yandan kullandığımız araç ve gereçlerin çoğu ağaçlardan yapılır.
     
Yükleniyor...
- Orman Haftası Zaman Forum Tarih
Orman haftası ne zaman Önemli Gün ve Haftalar 26 Şubat 2010
Ağaç ve orman haftası ile ilgili sözler Karışık Sözler 24 Mart 2015
Orman haftası nedir kısaca? Önemli Gün ve Haftalar 19 Mart 2014
Kısa Orman Haftası Şiirleri Karışık Şiirler 18 Mart 2014