Organlarınızı Bağışlar mısınız ?

'Zaman Tüneli' forumunda Pardus tarafından 10 Aralık 2009 tarihinde açılan konu

?

Organlarınızı Bağışlar mısınız ?

Bu anket 9 Ocak 2010 tarihinde kapatılmış.
  1. Evet bağışlarım(Bağışlayacağım)

58.1%
  2. Hayır bağışlamam(Bağışlamayacağım)

12.9%
  3. Karasızım (Düşünmem lazım)

25.8%
  4. Diğer (Belirtiniz)

3.2%

1. Bildiğiniz gibi ülkemiz organ bağışı konusunda yetersiz bir durumda ve ülkemizde binlerce insan hayata tutunabilmek için organ beklemekte.Kimi zaman da televizyonlarda yıllarca organ bekledikten sonra organ nakli yapılıp hayata dönen insanların mutluluklarına şahit oluyoruz.

Dini açıdan da hocalarımız bunun dini açıdan bir sakıncasının olmadığını hatta büyük bir sevap olduğunu söylüyorlar ve zaten bu konuda dinimiz de şunu söylemekte :''Bir kişiyi öldüren bütün insanlığı öldürmüş gibidir.Bir insanın hayatını kurtaransa bütün insanlığı kurtarmış gibidir.''

Peki sizin düşünceleriniz neler ? Sizi organlarınızı bağışlar mısınız ?

June bunu beğendi.

2. Cevap: Organlarınızı Bağışlar mısınız ?

bağışlarım ama tabiki neden olmasn dinimizcede uygun

3. Cevap: Organlarınızı Bağışlar mısınız ?

evet bağışlayacağım uzun süredir niyetim vardı ama bir türlü yapamadım ama ailemin haberi var yani bağışlayamadan ölürsem onlar organlarımı verecekler

4. Cevap: Organlarınızı Bağışlar mısınız ?

öldükten sonra organlarımı ne etcem baskasıı alırr kullanır..

5. Cevap: Organlarınızı Bağışlar mısınız ?

18 yaşına girdiğim yıl abimin teşvik etmesiyle bağışladım. Doğru bir karar verdiğime de eminim.

6. Cevap: Organlarınızı Bağışlar mısınız ?

Yaşım küçük Kararsızım..

7. Cevap: Organlarınızı Bağışlar mısınız ?

bagıslayacagım...

8. Cevap: Organlarınızı Bağışlar mısınız ?

BenDe baqışLamayı DüşünüyoRm BeLkide bağışLadqm orqanLarLa bir çok insanın hayaTını kurTarabLrm..

9. Cevap: Organlarınızı Bağışlar mısınız ?

Ben resmi olarak bağışlamaktan yana değilim. Türkiye'de olmaz diye birşey olmaz
    Ben öldükten sonra ailemden organlarımın bağışlanmasını talep edeceğim :f40:

10. Cevap: Organlarınızı Bağışlar mısınız ?

ben kararsizim ama hazan ablanin dedigi gibi ôldukten sonra neden olmasin

11. Cevap: Organlarınızı Bağışlar mısınız ?

bagısladım

ßatista bunu beğendi.

12. Cevap: Organlarınızı Bağışlar mısınız ?

Ben çok sevdiğim bir dostumu böbrek rahatsızlığı yüzünden kaybettim bu yüzden organ bağışının ne kadar önemli olduğunu yaşayarak öğrenenlerdenim bu yüzden organlarımı bağışladım umarım herkes bunun önemini kavrar ve daha bilinçli olur

13. Cevap: Organlarınızı Bağışlar mısınız ?

Bagıslayacagım büyüyünce

14. Cevap: Organlarınızı Bağışlar mısınız ?

Ben de bağışlarım.Öldükten sonra neyin içinde ve ne şekilde olduğumun çok fazla önemi yok.Üstelik hayat kurtarılacaksa...

15. Cevap: Organlarınızı Bağışlar mısınız ?

bağışlarım bende ne bence bir sakıncası yok
    başka bir insanın benim organımla yaşadığını düşünmek bile çok güzel

16. Cevap: Organlarınızı Bağışlar mısınız ?

neden olmasın...

17. Cevap: Organlarınızı Bağışlar mısınız ?

Ben bağışlamam tamam onların hayatını düşünmek iyidir ama o zamanda benım organlarım olmuycak böyle ben onlara verdim onlarda banamı verecek ben vermem yanı..:f40:

18. Cevap: Organlarınızı Bağışlar mısınız ?

Bağışlamam dedim...
    Organlarım üzerinde bağışlarım veya bağışlamam diye bir hakkım olduğuna inanmıyorum.Onlar benim değil sadece rabbimin bana bir süreliğine verdiği emaneti.Zaten kendi kullanımımdayken yaptıklarımın hesabını nasıl verecem derken bir de bir başkasının onları kullanırken yaptıklarının hesabı ile nasıl baş ederim bilemiyorum:f19:

19. Cevap: Organlarınızı Bağışlar mısınız ?

toprakda çürüyeceğine insanlara bir yararı olsun

20. Cevap: Organlarınızı Bağışlar mısınız ?

Din adamları bunun dinimizce bir sakıncası olmadığını söylerken sizin böyle düşünmeniz beni şaşırttı açıkçası. Allah korusun örneğin böbrek hastası olsanız, "başkası böbreklerini nasıl kullanmış acaba" diye düşünerek tedaviniz varken ölümü mü bekleyeceksiniz?