Opera, Tarayıcı Seçim Ekranını Kabul Ettirdi

'Teknik Yardım' forumunda cCasT tarafından 8 Ocak 2011 tarihinde açılan konu

 1. Opera, Tarayıcı Seçim Ekranını Kabul Ettirdi  Bugünde Opera tarayıcısının mimarları bir hayli soluklu bir mücadelenin ardından Avrupa kıtasından gelen başarılı istatistiklerin keyfini sürüyor.

  Windows firması ile birlikte gelen ve seçim şansı sunmayan Internet Explorer’ın tarayıcılar arasında haksız rekabete yol açtığı yönündeki demeçleri ve hukuki davaları başarıyla sonuçlanan Opera, Avrupa kıtası içerisinde satılan tüm Windows 7 yüklü bilgisayarlara ilk açıldığında kişinin tarayıcısını kendi seçme imkanı sunmasını kabul ettirmişti.

  Bu seçim ekranıyla birlikte Internet Explorer’ın dışında farklı internet tarayacılarının da olduğunu öğrenen kullanıcılar, Opera’nın kullanım alanının bir hayli gelişmesine neden oldu. Firma son yapmış olduğu basın bildirisinde, Internet Explorer’ın en çok yaygın olarak kullanıldığı Güney Kore’de de buna benzer bir uygulamaya gidilmesi gerektiğini belirtti.

  Bu açıklamayla birlikte Avrupa kıtasındaki kalabalığın azalmadığının altını çizen Opera yetkilileri, Güney Kore içinde böyle bir girişim gerçekleştirmeyeceklerini belirtti.

  [​IMG]
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 12 Haziran 2013
Yükleniyor...
- Opera Tarayıcı Seçim Forum Tarih
3G'de hangi GSM operatörü daha hızlı? Zaman Tüneli 14 Nisan 2014
Nurgül Yeşilçay Neden Estetik Operasyon Geçirdi? Magazin haberleri 9 Mayıs 2013
Diş Beyazlatma Operasyonu Nedir? Sağlık bilgisi 21 Mart 2013
Harry Styles Opera Sanatçısı mı oluyor? Medya Bölümü 4 Mart 2013