önyargılarımız

'Güncel Bilgiler' forumunda Blue tarafından 6 Haziran 2008 tarihinde açılan konu

1. ÖNYARGILARIMIZ
    Aşağıdaki test sorularını cevaplara bakmadan cevaplayınız.

Soru 1.
    Sekiz çocuğundan üçü sağır, ikisi kör, biri zeka özürlü ve kadının kendisi frengili...
    Kadın hamile, kürtaj olmasını önerir misiniz?

Aşağıdaki cevabı görmeden bir de şu soruyu okuyun.
    Soru 2.
    Dünya liderini seçme zamanı ve sizin oyunuzun önemi çok büyük. İşte adayların özellikleri:
    Aday A: Bir takım kötü politikacılarla işbirliği halinde, astrolojistlere danışıyor. İki metresi var. Bir sigara yakıp diğerini söndürüyor ve günde 8 ila 10 martini içiyor.

Aday B: İki kez işten kovulmuş, öğleye kadar uyuyor, üniversitedeyken uyuşturucu kullanmış ve her akşam neredeyse yarım şişe whisky deviriyor.

Aday C: Bir savaş kahramanı, vejetaryen, sigara içmiyor, çok nadiren bira içer ve evlilik dışı hiçbir ilişkisi olmamış.

Hangi adayı seçerdiniz? Önce karar verin sonra aşağıdaki cevaplara bakın.
    Aday A : Franklin Roosevelt
    Aday B : Winston Churchill
    Aday C : Adolf Hitler

Ve birinci sorunun cevabı: Eğer cevabınız evet ise, Beethoven'in yaşamasına izin vermediniz!

2. Kabul ediyorum ben çok önyargılı biriyim Beethoven'ı ben öldürdüm ve hitleri dünya lideri yaptım :(
    Üzgünüm çok üzgünüm :(
    çok güzeldi Bluemmmm kendimden utansamda sonuçta güzel bir paylaşımdı teşekkürler :f106:

3. Hazancığım yalnız değilsinn aynılarını bende yaptım bende yaptım..:f106:

Ama ben utanmazım kendimden hiç utanmadan güzel paylaşımdı diyorumm..:f30:

Teşekkürler blue...:f40: :f118:

4. sizde yalnız değilsiniz arkadaşlar aynılarını bende yaptım ki ben önyargılı olmayın diye insanlara telkinde bulunurken :( :( :(

5. hep önyargılı olmayalım deriz ama ben de öldürdüm Beethoveni. :( ama kim olsa aynı cevabı vermez mi? o şartlarda doğmasın artık bir çocuk daha demez mi? anlaşılıyorki istemeden de önyargılı olabiliyormuşuz. paylaşıma teşekkürler blue.:f118: :f118:

6. evet burada ön yargının nelere mal olabileceği gördük
    paylaşımına tesekkürler..:f118: :f118: :f118: :f19:

7. :( Bende öldürdüm Beethoveni :( valla bence herkes aynı şeyi yapardı :f63:

Bazen istemesekte ön yargılı davranabiliyoruz paylaşıma tşkler BLUE emeğine sağlık :f40:

8. herkes gibi bende çok önyargılıyım bu doğamızda olan birşey sanırım teşekkürler blue :f118:

9. Sekiz çocuğundan üçü sağır, ikisi kör, biri zeka özürlü ve kadının kendisi frengili...
    Kadın hamile, kürtaj olmasını önerir misiniz?

Bir savaş kahramanı, vejetaryen, sigara içmiyor, çok nadiren bira içer ve evlilik dışı hiçbir ilişkisi olmamış.

Önyargıdan çok mantık değilmi sizce?
    Bethofen malesef bendede gitti.

10. Valla üzgünüm ama bende bethofeni öldürdüm ama doğru olanıda buydu teşekkürler blue güzel bir paylaşımdı kimse rep vermemiş +rep:f9:

11. sorunun cevabını okumadan aklımdan geçen kadının kürtaj olması idi.Önyargıdan ziyade, mantıken verilen cevap bu bence. emeğine sağlık BLUE:f118:

12. evettt bir önyargılıda ben oluyormuşummmm.Doğamızda var bu demekki..teşekkürler blue

13. ön yargı değilde mantık doğrultusunda verilen cevapda evet Beethoven bende de öldü..
    zaten ölmedimi adam ya;) : neden bukadar üzülüyorsunuz ki :f106:
    liderlerden ise hiç birini seçmedim, okuduktan sonra, acaba kendim lider olsaydım nasıl olurdu diye düşünmeden edemedim:f40: :f30: :f30: sanırım Hitlere yakın olurdum ama daha insancıl:f106: