Online Oyunlar Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

'Zaman Tüneli' forumunda Aysell tarafından 14 Kasım 2009 tarihinde açılan konu

?

Online Oyunlar Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

1. Herkesi olumsuz etkiler

14 oy
    31.8%
  2. Çocukları olumsuz etkiler

21 oy
    47.7%
  3. Kimseyi olumsuz etkilemez

9 oy
    20.5%

1. Bildiğiniz gibi online oyunlar (metin2,knight,cabal..)birçok insanı etkisi altına almış durumda. Siz bu durumla ilgili ne düşünüyorsunuz?

2. Gıcık oyun hepsi..(şahsi görüşümdür)

3. Kimseyi olumsuz etkilemez bencee :f40:

4. Çocukları olumsuz etkiler

5. herkezi ettkiler

6. Küçük Musanın ölümünde bu tarz oyunların faktörü olduğu söylendiğinde gerçekten çok tedirgin olmuştum. İnsanlar bir şekilde etkileniyorlar kimin nasıl etkilendiği ise eğitim düzeyine, hayat standartlarına, yaşam kalitesine ve psikolojisine bağlı sanırım.
    Online oyunları oynayanlar (ister çocuk olsun ister yetişkin) bilgisayar başında birer kahraman oluveriyorlar, yaşlarını ve kendilerini kaybedebiliyorlar.
    Bana göre heryaş grubu bir şekilde etkileniyor bu oyunları oynarken...

7. ben aslinda böyle tarz oyunlari sevmem hiç oynamam derdim
    sonra travian a basladim...

ve öbur oyunlari gÖrdum an hemen sayfa degistiriyom;)

8. Zararı varsa da kimsenin pek umurunda değil.İnternet kafeler çocuklarla dolu.
    Psikolojinin bozulmasından öte kaybolan zaman telafi edilemiyor...

9. En fazla bilinçsiz ve kontrolsüz ailelerin çocuklarını olumsuz etkiler.Bunun yanında bağımlılık derecesinde bu oyunlara itibar eden tüm zamanlarını başında geçiren herkes olumsuzluktan nasibini alır.

10. ''Herşeyin azı karar çoğu zarar'' demiş atalarımız :f63:

11. herkesi olumsuz etkiler

12. bence olumsuz etkiler aslında tüm şiddet oyunları olumsuz etkiler musanın ölümü de böyle oldu zaten ben de bir ara metin 2 oynuyodum sonra ne kadar saçma olduğunu anladım

13. Bence daha çok çocukları olumsuz etkiliyor..!!

14. Herkezi Her Yönde Olumsuz EtkiLer...

15. beNce biLinçsizce ve konTroLsüzce oynayan her yaş qrubunDaki bireyLer oLumsuz eTkiLenir..

16. Aynısını yazcaktım sen yazdın bende aynen katılıyorum yazıyım.:)Aynen katılıyorum....

17. Benca zararı yok ama belli bir sure boyunca mesela bir kisi metin 2 yi her gun 5 saat oynarsa kisilik bozuklukları olur ama gunde 1-30 dk oyanınırsa bence bir zararı olmaz tam tersine cok fazla derste kisilik bozuklukları yaratabilir

18. Herkesi olumsuz etkiler :f63:

19. Kimseyi etkilemez..
    Oyun oynarken oturduğumuz koltuğu etkildiği kadar..

20. özellikle çocuklara çok zararlı olduğunu düşünüyorum.

şimdi çocuklar sokaklarda arkadaşlarıyla değil bilgisayar başında sanal ortamda tadıyor en güzel duyguları,mesela şimdi hangi sokakta toplanıp saklambaç oynuyor çocuklar çok azdır bence..çocuklarımızın arkadaş diye oyun oynayıp zaman geçirdigi zombiler,hayali karakterler

bence böyle olmamalıydı..dostluk,arkadaşlık paylaşımlar yeni nesil için çok önemli..