Önemli Lütfen Okuyun -Turkuaz Suları

'Sağlıklı Beslenme ve Diyet' forumunda NURDİN tarafından 17 Eylül 2008 tarihinde açılan konu

1. TURKUAZ & AQUAFİNA Suları hakkında
    > Bu yazı Y.Doç.Dr.Cemalettin CAMCI tarafından hazırlanmıştır

> Dün gece eve dönerken su almak üzere markete uğradım, görevliye şöyle
    > sordum:

> 1,5 lt. su var mı? Ama Turkuaz dışında lütfen

> Turkuaz çıktığından beri bu şekilde su alıyordum artik.

> Para verip kötü su içmeye hiç niyetim yok! Marketteki adamın dediklerini aynen aktarıyorum:

> - Abi, ben o sudan satmıyorum. İnan ki gelen müşterilerden onda dokuzu senin söylediğin şeyi söylüyor.

> Peki, neden halen satıyorlar?' diye sordum.

> - Abi, Turkuaz suyu, marketlere bedava veriliyor, satarsan kara geçiyorsun, satmazsan öylece duruyor. Ama ben satmıyorum, çünkü alan yok.

> Ayrıca CocaCola satanın Turkuaz da satma zorunluluğu var, hatta Başka su sattırmamaya çalışıyorlar.

> Uzun söze gerek yok; hiç kimse almazsa, hiç kimseye satamazlar...

> Lütfen okuyun, okutun! Bir şeye dikkatinizi çekmek istiyorum.

> Türkiye'de bazı şişeli içme suları doğal kaynak suyu değil.

> Doğal kaynak sularında devlete para ödemeniz gerekiyor, artı bu tesislerin yatırım maliyeti çok yüksek.

> Dolayısıyla CocaCola ne yaptı,

>kaynak suyu araştırmalarının maliyetlerini çok yüksek bulduğu için

> Bursa/Kestel ovasındaki CocaCola fabrikasında derin kuyu pompalarıyla ovanın suyunu çekerek bunu da termostan geçirip filtre ederek hem CocaCola meşrubatını hem de Türkuaz'ı şişelemeye başladı.

> Türkuaz'ın etiketinin üst ve altındaki Kahverengi şeritlere dikkat edin:

> 'Sofra İçeceği' yazar. Devlet, CocaCola'nin uyanıklığını kanuna uydurmak ve uyanıklığa yapılacak itirazları bertaraf etmek için böyle bir kural çıkardı !

> Binlerce dönümlük tarım arazisinin bulunduğu

>ve CocaCola hariç

>hiçbir İsletmeye 'derin kuyu pompası' çakma izni verilmeyen Kestel ovasında,

>yeraltından çekilen su, filtre edilip daha sonra içine bazı mineraller katıldıktan sonra

>Türkiye'nin en ücra kasabalarına bile satılıyor ve lıkır lıkır içiliyor.

>Bazı yazlık kasaba ve köylerde neredeyse Turkuaz harici içme suyu bulamazsınız çünkü

> dağıtım ağı çok güçlü. Bayilere baskı bile olduğu yolunda duyumlar aldım.

> Turkuaz içmeye Devam edecekseniz, unutmayın, yapay bir su içiyorsunuz.

> Duyarlı bir vatandaş olarak konuya dikkatinizi çekerim.

> Her tarafı doğal kaynak sularıyla dolu memlekette, millete kuyu suyunu zorla ve de üstüne para alarak içiriyorlar.

> İçmeyin arkadaşlar!

> Gönderenin Notu:

> Kola'nın Ülkesi'nin 1960 lı yıllarda,

> Özellikle ilkokul Öğrencilerine Ücretsiz süt tozu, balık yağı ve peynir yardımı yaptığını,

>bu tarihlerden sonra Anadolu tarihinde ilk kez çocuk felci vakalarının görüldüğünü

>ve de sonraları Çocuk felci aşısının 'rutin aşılar' arasına sokuldu-ğunu,

> bu aşıların bizlere büyük paralarla satıldığını HATIRLAYIN VE UNUTMAYIN..

> Küba gibi bir ülkenin 'İnsan sağlığıyla ticaret olmaz' diyerek,

> (ABD de bile patent aldığı) kanser aşısını,

>yoksul ülkelere ilacı,

> isteyen Ülkelere de patentini Ücretsiz verdiği,

>buna karşın tüm AB / ABD / İSRAİL'in yapay hastalıklarla hazinemizi ve sağlığımızı emdiklerini

> BİLİN VE UNUTMAYIN..

> Ücretsiz' adını bile söylemeyen bu malum firmalar,

> 'Ücretsiz su veriyorlarsa'

>bunun nedenini DÜŞÜNÜN VE BULUN!!

> Yazan

> Y.Doç. Dr. Cemalettin CAMCI

> Fırat Üniversitesi Genel Cerrahi Elazığ-Türkiye

Wish bunu beğendi.

2. Uyarı için teşekkürler abi. Turkuazın kuyu suyu olduğunu biliyorum ama cola dan bir türlü vazgeçemiyorum. Maalesef ülkemiz hammaddelerini kullanmakta o kadar yetersiz ki.:(

NURDİN bunu beğendi.

3. uyarı için tşk ler NURDİN:f40:
    hiç kimse almazsa, hiç kimseye satamazlar... :f40:

4. Teşekkürler paylaşım için emeğinize sağlık

5. Duyarliligin iicn tesekkürler Nurdin abi,herkes senin kadar duyarli olup cevresindekini uyarsa böyleleri islerini yapamazlar :f40:

6. Turkuazı kim içer niye içer bilemem bu insanların özgür iradesidir kimseye iç yada içme diye baskı yapılamaz bence ama CocaCola dan vazgeçmeyen, vazgeçmekte istemeyen bir bağımlı olarak :f106: kim ne derse desin içinde ne olursa olsun malesef ben onsuz duramıyorum

7. selam nurdin

tskr ederim açiklamalar:f40: için :f40:

8. Yazıyı okurken susadım yahu..:)

Bizim öyle bir sorunumuz yok Allahtan konyamızın her tarafı doğal tatlsu çeşmeleriyle dolu ..

Teşekkürler Nurdin hazır su alacağımda mutlaka bu paylaşımın aklımda olacak..:f40: