Ölüm İzni Kaç Gün

'Sosyal Konular' forumunda YAREN tarafından 27 Eylül 2010 tarihinde açılan konu

1. Ölüm İzni, ölüm izni kaç gündür, ölüm izni süresi,işçi ölüm izni ne kadar, ölüm izninin süresi, ölüm izni ne kadardır

Ölüm İzni Kaç Gün

İşçilerin anne ya da babalarının, eşlerinin, kardeş veya çocuklarının ölümünde 3 güne kadar verilecek izinler. (İş Kanunu Md.46,55)

Ölüm izninde; işçiye ücret ödeneceğine dair açık bir hüküm yoktur. Ancak ölüm izinlerini kullanan işçilerin izinli oldukları günler İş Kanununun, 46. ve 55.maddesine göre hafta tatiline ve yıllık izine hak kazanmak için çalışılmış sayılacaktır. Dolayısıyla ölüm izinleri de ücretli izin olarak yorumlanmalıdır.

2. Cevap: Ölüm İzni Kaç Gün

Valla öldügümde sonsuz izine cikiyorum dedim basligini görünce, :)
    baskasina imis meger o izin. :f63:

3. Cevap: Ölüm İzni Kaç Gün

:f30:Böyle bir konudada güldürdün ya Cossack.. :)

4. Cevap: Ölüm İzni Kaç Gün

Bende ölüm izni kullanmak istiyorum
    Malum dayı öldü ölecek. Kesinleştikten sonra bende izin kullanabilir miyim 3 gün :(

5. Cevap: Ölüm İzni Kaç Gün

Bu dayı malum dayı mı Hazanım. Güleyim mi ağlayayım mı bilemedim şimdi:)
    Umarım ölmez:):f196:

6. Cevap: Ölüm İzni Kaç Gün

İlahi Hazanım :)) patrona diyelimde dizinin senaristlerine mail atsın bari :)

7. Cevap: Ölüm İzni Kaç Gün

Evet yarenim Ramiz dayıdan bahsediyorum. Eğer öldü derlerse haftaya bana üç günde yetmez ama araya hatırlı kişiler koyup izni 1 haftaya çıkartırım diye ümit ediyorum.

Yapın bişilerde ne olursa artık. Yoksa kabak sizin başınıza patlıycak beni susturmak için çok uğraşacaksınız :f9::f9::f9:

8. Cevap: Ölüm İzni Kaç Gün

Ne kimse ölsün ne izin kullanalım yaf...:((

Gelin ben size 15 gün rapor ayarlayayım...:)))