Okullarda Kar Tatili Olan İller 5 Mart

'Haberler' forumunda Belinay tarafından 4 Mart 2012 tarihinde açılan konu

1. 5 Mart Kar Tatili Olan İller
    Hangi İllerde Okullar Tatil 5 Mart

Okulların Tatil Edildiği İller 5,6 Mart 2012 Kar yağışı ile birlikte okulların tatil edilip edilmeyeceği merak konusu oldu

Kar yağışı ve yoğun kış şartları nedeniyle Valilikler meteorolojiyi yakın markaja aldılar. Kış şartlarından en çok etkilenecek olan çocukların mağdur olmaması için önlem olarak okullar tatil ediliyor.

SİVAS
    Sivas'ın Gemerek ilçesinde kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime 1 gün ara verildi.

KAYSERİ
    Kayseri'nin Pınarbaşı, Bünyan ve Sarız ilçelerinde, kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime 1 gün ara verildi.

KIRŞEHİR
    Kırşehir'de taşımalı eğitim ile ilk ve ortaöğretim kurumlarında etkili olan kar yağışı ve tipi nedeniyle eğitime 1 gün ara verildi.

IĞDIR
    Iğdır'da yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime 1 gün ara verildi.

AĞRI
    Ağrı'da, köy ve beldelerdeki Yatılı İlköğretim Bölge Okulları (YİBO) ile taşımalı eğitim veren okullarda eğitime 2 gün ara verildiği bildirildi.

Bitlis
    Bitlis merkez ve merkeze bağlı köylerde okullar pazartesi ve salı günü tatil edildi. Bitlis Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Korkmaz, konuyla ilgili yazılı açıklama yaptı. Açıklamada kar yağışı ve fırtınadan dolayı Bitlis merkez ve merkeze bağlı köylerde okulların pazartesi ve salı günü tatil edildiği belirtildi.

Muş
    Muş merkez ve il genelindeki köylerde, 5.03.2012 tarihinde (yarın) ilköğretim okullarının 1 (bir) gün süreliğine kar ve tipiden dolayı tatil edildiği belirtildi.

Hakkari
    Hakkari'de sabah saatlerinden itibaren etkisini sürdüren kar yağışı sebebiyle il genelinde okullar yarın tatil edildi.

Karabük
    Karabük'ün Eflani ilçesinde okullar hava şartları ve yoğun kar yağışı nedeniyle 5 Mart Pazartesi günü tatil edildi.

Bolu
    Bolu Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, kar yağışı ve soğuk hava nedeniyle kent merkezi ve ilçelerinde eğitime yarın bir gün süreyle ara verileceği belirtildi.