Okullarda Devamsızlık Kaç Gün

Konusu 'Soru Çözüm' forumundadır ve Wish tarafından 3 Haziran 2010 başlatılmıştır.

1. Wish Üye

Raporlu ve Raporsuz Devamsızlık Süresi Kaç Gün

Lise öğrencilerin 20 gün normal, 25 gün de raporlu olmak üzere toplam 45 günlük devamsızlık hakkı vardır.

İlköğretim okullarında devamsızlık sınırı olmamakla birlikte , öğrencinin başarılı olması ve yazılı sınavlarını tamamlaması halinde devamsızlığın dikkate alınmamaktadır.[/CENTER][/I][/SIZE][/COLOR][/FONT]
    Son düzenleyen: Moderatör: 21 Aralık 2012
  2. Pardus

Pardus Üye

Beğenileri:
    72
    Ödül Puanları:
    48
    Cevap: Okullarda Devamsızlık Kaç Gün

Tüm öğrencilik hayatımda toplasam 10 gün devamsızlığım yoktur.:) Okula gidin tadını çıkarın..Sonra bulamazsınız o günleri tamam arada kaçamaklar olsun ama abartmayın...:D
  3. Wish

Wish Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    63
    Yer:
    Ankara

Şu günlerde öğrencilerin birçoğu sınavlara hazırlanmak için devamsızlık haklarını kullanıyorlar.Oysaki Sınav soruları Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) müfredatı ve tavsiye edilen kitaplardan geliyor. Bu nedenle devamsızlıkları başarılarına değil, başarısızlıklarına neden oluyor öğrencilerin. Özellikle SBS’ye girecek öğrenciler için sorular kendi müfredatlarından, MEB’in tavsiye ettiği kitaplardan çıkıyor. Bu nedenle devamsızlık yapmaları aleyhlerine oluyor.Liselerde de aynı şekilde, özellikle branşlaşma olduğu için matematik, geometri, Türkçe, edebiyat soruları çocukların okuduğu kitaplardan geliyor. Derslere girmemek başarıyı getirmiyor maalesef.
  4. By RiZeLi

By RiZeLi Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    38

Bende Arada Tüyüyorum Okuldan.Ama Fazla Abartmıyorum.:))
  5. beatrice

beatrice Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1

ben lise öğrencisiyim raporlu 3 ,raporsuz 15 okulun son haftasıda gitmek istemiyorum yani 5 gün daha gitmezsem sınıfta mı kalırım??
  6. ßyFeaR

ßyFeaR Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18

Wish Abla Özürsüz Devamsızlık Hakkı 19.5 Gündür 20 Olduğu An Sınıf Tekrarı Var Sakın 20 Yapmayın Kalırsınız Valla =)
  7. Misafir

Misafir Ziyaretçi

20 günü geçmeyn benim 7 gün sınıfta kalmak istemymm derslerm süpr zaten
  8. Sitem

Sitem Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    36

20 gün devamsızlıkta sınıfta kalırsınız..devamsızlığınız 45 gün olursa okuldan atılırsınız.
  9. Misafir

Misafir Ziyaretçi

Wallaa dha 1. DÖnem 10 gÜn devamsizlik olarak bİttİ Şuan 16 İnŞallah dha nefsİme uymam :d
  10. Misafir

Misafir Ziyaretçi

şimdi ilköğretimde devamsızlıktan kalma diye birşey yoktur çünkü ilköğretim zorunludur ve devamsızlığınız coksa velinizi çağırırlar ve gözdağı vererek disiplin kururuyla konuşurlar..

liselerde ise 20 gün özürsüz devamsızlık 25 günde özürlü devamsızlık yapılabilir ve toplam 45 gün devamsızlık hakkı vardır (liselerde)
  11. Misafir

Misafir Ziyaretçi

Ya ben 6. sınıfa gidiyorum karnemde özürlü 11 toplam 32 gün devamsızlıgım var sınıfta kalırmıyım?
  12. Misafir

Misafir Ziyaretçi

off ya 18 gündevamszlıgım war we 15 günde raporluuu
    :(((((
  13. misafir

misafir Ziyaretçi

bende 6. sınıfa gidiyorum 9.5 gelmemezliğim var yarın gitmessem 10.5 gün olucak acaba kalırmıyım ?
  14. misafir

misafir Ziyaretçi

benim okulda 20gün devamsız var
  15. Misafir

Misafir Ziyaretçi

Benim okulda 25 gün raporlu.. Ve 23 gün özürsüz devamsızlığım var. Lise son sınıf öğrencisiyim.. 3 kez devamsızlık sildirdim ve hala okuldayım kalmadım .. takmayın kafanızaa geçer bunlar siz sınavlara bakın ^^
  16. Misafir

Misafir Ziyaretçi

Benim 19gün Raporlu 11gün raporsuzluk var kalırmıyım ?
  17. Misafir

Misafir Ziyaretçi

Benim 19Gün Özürlü Devamsızlık Var 11Günde Özürsüz Var Kalırmıyım ???
  18. Misafir

Misafir Ziyaretçi

Kardesim bak : İKİNCİ BÖLÜM
    Devamsızlık ve Kayıt Silme

Devamsızlık ve kayıt silme

MADDE 28 – (1) (Değişik birinci fıkra : 22.04.2010/27560 RG) Öğrencilerin devamsızlıkları ile ilgili işlemlerde, 8/12/2004 tarihli ve 25664 sayılı Resmî Gazete'de yayımlanan Millî Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları Sınıf Geçme ve Sınav Yönetmeliği hükümleri uygulanır.

(2) Özürsüz olarak devamsızlık yapan öğrencilerin durumları, okul veya kurum müdürlüğünce devamsızlığın beş ve onuncu günleri bitiminde velilerine bildirilir. Öğrencinin devamsızlığı ile ilgili velisine yapılacak tebligat işlemi, normal posta ile yapılabileceği gibi bilişim araçları ile de yapılabilir. Devamsızlığı 15 günü aşanların durumları ile öğrencinin devamının sağlanamaması hâlinde devamsızlık nedeniyle başarısız sayılacağı hususu iadeli taahhütlü posta ile velilere bildirilir.

(3) Bir ders yılında özürsüz olarak 20 gün okula devam etmeyen öğrenciler notları ne olursa olsun başarısız sayılır. Bunlardan öğrenim hakkı bulunanlar; takip eden öğretim yılında okula devam ettirilir, bulunmayanların ise okulla ilişikleri kesilir. Başarısız sayılan veya okulu ile ilişkisi kesilen öğrencilerin durumları velisine iadeli taahhütlü posta ile bildirilir.

(4) Evli olanların kayıtları yapılmaz. Öğrenci iken evlenenlerin kayıtları silinerek okulla ilişkileri kesilir.

(5) Disiplin cezası nedeniyle okulu ile ilişkisi kesilmesi gereken öğrencilerle ilgili iş ve işlemler, 19/1/2007 tarihli ve 26408 sayılı Resmî Gazete'de yayımlanan Millî Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları Ödül ve Disiplin Yönetmeliği hükümlerine göre yürütülür. ßuDuR.
  19. Misafir

Misafir Ziyaretçi

benim 18,5 gün özürsüz devamsızlığım var ve dün 10 günlük rapor aldım.. raporu hemen mi götürmeliyim yoksa 10 gün sonra mı? 10 gün sonra götütürsem kalma gibi bir durum olur mu?
  20. İbrahim...

İbrahim... Ziyaretçi

ben 6. sınıfım devamsızlığım 20 gün. Daha gitmeyim o zaman :D