Okula Yeni Başlayacak Çocuklar İçin Neler Yapmalı ?

'Çocuk Kulübü' forumunda Wish tarafından 9 Eylül 2009 tarihinde açılan konu

1. Okula Yeni Başlayacak Çocuklar İçin Neler Yapmalı ?

Araştırmalar, beş ilkokul çocuğundan dördünün okulun ilk günü sınıfta gerginlik
    yaşadığını göstermektedir.
    • Çocuğunuzu okulla ilgili olarak önceden bilgilendirin ve okulu gezdirin.
    • Güven verin, rahatlatın. Yanında olmadığınızda onun mutlu ve rahat olacağına ilişkin
    ona güven verin.
    Okul çıkışında onu tam zamanında alacağınızı ya da servise bineceğini, evde mutlaka
    karşılayacak bir kişinin olduğunu ona açıklayın. Özellikle kaygılı çocuk, annesinin evde
    kendisini karşılamayacağı düşüncesiyle okula gitmek istemeyebilir.
    • Ona gününüzün nasıl geçeceğini anlatın.
    • Vedalaşmayı uzun sürdürmeyin.
    • Gerekirse çok kısa bir süre sınıf arkadaşlarından bazıları ile tanışın ve ders
    programını inceleyin.
    • Eve geldiğinde okulda yaşadıklarıyla ilgili onunla konuşun.

2. Cevap: Okula Yeni Başlayacak Çocuklar İçin Neler Yapmalı ?

Tam zamanında eklenmiş bir konu.:f40: Serracım bu yıl anaokuluna başlayacak hem heyecanlı hemde tedirgin dolayısıyla.Tüm bunları konuştuk çünkü bana okula götürdüğüm vakit çıkana dek kendisini kapıda beklememi sıkı sıkı tembih ediyor.:)Birde öneride bulunuyor kitaplarını da alırsın sıkılmazsın diye..:f196:

3. Cevap: Okula Yeni Başlayacak Çocuklar İçin Neler Yapmalı ?

Hayırlı olsun Yarenim.Eminim Serra çok kısa bir zamanda okula alışacaktır. :f40:
    Kitaplarının yanında laptopunuda al demedi mi :f196:

4. Cevap: Okula Yeni Başlayacak Çocuklar İçin Neler Yapmalı ?

Onun mümkün olmayacağını kestiriyordur yoksa ilk teklifi o olurdu..:f196:

5. Cevap: Okula Yeni Başlayacak Çocuklar İçin Neler Yapmalı ?

Ne zordur o kapıda beklemeler. :f40:

6. Cevap: Okula Yeni Başlayacak Çocuklar İçin Neler Yapmalı ?

Şimdi ben de okula ilk başladığım günü hatırladım.Biz de öyle şimdikiler gibi değildi.Annem sıraya yerleştirmişti beni.Komşunun oğlu da vardı sanırım 4.sınıftı.Ben annem bekliyecek sanıyordum.Beni bıraktı sıraya kenara çekildi.Ben o ana kadar anneminde yanımda olacağını sanıyordum.Ama annem demez mi akşamüstü falanca abinle gelirsin eve diye.Dumur olduğumu hatırlıyorum.:D:D:D:D:D