Öksürük tedavisi hakkında bilgi

'Şifalı Bitkiler' forumunda Wish tarafından 13 Nisan 2011 tarihinde açılan konu

 1. Öksürük, solunum yollarını temizleyen karmaşık mekanizmanın bir parçasıdır. Bu refleks hareketi, bütün solunum yollarını yabancı cisimlerden, hava kirliliğinden ve birikmiş mukuslardan korur.

  Hava yollarında tahriş edici en küçük bir şey, beyindeki öksürük merkezine saniyenin milyonda birinde hemen bir işaret gönderir. Haber hemen göğüs kaslarına aktarılır ve patlatılan bir öksürükle hava yolları tahriş edici şeyden temizlenir.

  Bir mikrop, bronşlara ve akciğerlere dolduğunda iltihap meydana gelir ve bir tahriş kaynağı oluşturup öksürüğü yaratır.

  îki temel öksürük türü vardır. Birincisi kuru ök-sürüp olup, sigara, duman, tozdan tahriş sonucu ortaya çıkar. İkincisi, enfeksiyondan meydana gelen balgam, mukusf ve cerahati dışarıya atan öksürüktür.

  Öksürüğün tedavisi, kuşkusuz, altındaki hastalığa yönelik olmalıdır. Kuru öksürük, sigara, hava kirliliği gibi tahrişler ortadan kaldırılırsa genellikle kesilir. Uygun bir havalandırma ve havanın nemlendirilmesi ile, öksürük azalır.

  Enfeksiyon, antibiyotiklerle tedavi edilir. Enfeksiyonlardan doğan öksürükler, pisliklerin akciğerlerde birikmemesi için, kesilmeyip, tersine, desteklenir.
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 27 Nisan 2014
Yükleniyor...
- Öksürük tedavisi hakkında Forum Tarih
Çocuklarda Öksürük Nedenleri ve Tedavisi Zaman Tüneli 16 Mayıs 2016
Gebelikte Öksürük Tedavisi Sağlık bilgisi 17 Haziran 2012
Doğal Öksürük Tedavisi Hastalıklar 8 Haziran 2012
İnatçı Öksürük Tedavisi Sağlık bilgisi 16 Aralık 2011