Öksürüğü Ne Keser

'Hastalıklar' forumunda EyLüL tarafından 15 Aralık 2011 tarihinde açılan konu

1. Öksürük Nasıl Kesilir
    Öksürüğe Ne İyi Gelir

Kış aylarında özellikle, çocukları hiç bırakmayan öksürük için ne yapılır? Öksürüğe hatta balgamlı öksürüğe ne iyi gelir? Öksürük ve Balgamdan kurtulmak için bitkisel çözüm nedir hemen bu konuya ye rveriyoruz özelikle çocuklarda çok sık görülen öksürüğe ne iyi geliyor öğreniyoruz...

Elma Çayı; Öksürük ve Balgamdan kurtulmak için mucize bir ilaçtır.

Şiddetli Öksürük için Elma Çayı

• 1 litre suyun içine, ince dilimlenmiş 1 adet elmayı kabuklarıyla birlikte atın. Haşladıktan sonra çay gibi sıcak olarak için.

Balgam Söktürmek için Elma Çayı

• Elma kabukları ile yapılan çay, hem göğüsü yumuşatır, hem de, balgam söktürtürür.
    • Elmanın kabuklarını soyun, İçine biraz tarçın, zencefil ve karanfil atılır. 10 dak demlendirdikten sonra, için.

2. Cevap: Öksürüğü Ne Keser

Hemen ve anında kesmek istiyorsanız ;
    Yarım çay bardağı kaynamış suyun içerine 2 çay kaşığı karabiber atarak fazla bekletmeden için
    Anında öksürüğü kesecektir...

3. Cevap: Öksürüğü Ne Keser

taze zencefil ve limonu dilimleyin ince ince bir kavanoza koyun üstüne 1 2 parmak çıkacak kadar bal koyun öksürdüğünüzde onu n balını sulandırıp sıcak sıcak içn yarım çay bardağı iyi gelecek olabilir ama önce bir doktora başvurun :)) geçmiş olsun :)

4. Cevap: Öksürüğü Ne Keser

kardeşim çok öksürüyordu ilk önce ılık suya pekmez koyup içirdim , geçmeyince kaynamış yarım cay bardağına suya iki çay kağışı karabiber koyup içirdim, dayanamadım bir de elmanın kabuklarını soydum kaynattım onu içirdim öksürüğü hemen kesildi tavsiye ederim....