Oje Nasıl Sürülür?

'Kadınca' forumunda Merve tarafından 8 Ağustos 2012 tarihinde açılan konu

 1. [​IMG]


  Ojenizin pürüzsüz olması ve kolayca sürülmesi için tırnaklarınızı hazırlamanız gerekir. Eğer, tırnaklarınızda önceki ojeden kalmış izler varsa asetonla silerek temizleyin. Orta derinlikte bir kabın içerisini ılık suyla doldurun ve içerisine nemlendirici özelliği olan sıvı sabun ekleyip karıştırın.

  Ellerinizi sabunlu suyun içinde yumuşayana kadar bekletin ve ardından durulayın. Törpü yardımıyla tırnak etlerinizi geriye doğru ittirin ve tırnakların içini temizleyin. Ellerinize nemlendirici krem sürün ve cilt tarafından emilene kadar bekletin.

  Tırnaklarınızı şekillendirmek ve üst tabakasının parlamasını sağlamak için törpüleyin. Ojenin, tırnakların dışına taşmasını önlemek ve kalıcı olmasını sağlamak için öncelikle ince bir kat halinde parlatıcı oje sürün ve tamamen kuruyana kadar bekleyin.

  Ojenizin kolay kuruması ve pürüzsüz görünmesi için ilk kat süreceğiniz ojenin ince olmasına dikkat edin. Sürdüğünüz oje hafifçe kuruduktan sonra ikinci katı sürün ve tırnak diplerinden başlayarak uçlara kadar sürmeye devam edin.

  Yeni nesil oje kurutucu ürünler, hem ojelerin hızlıca kurumasını hem de uzun süre canlı renkte kalmasını sağlıyor. İnce bir kat halinde oje kurutucu kullanmak, ojenin daha uzun süre dayanmasını sağlıyor. Eğer, oje kurutucunuz yoksa saç kurutma makinanızın düşük sıcaklığında ellerinizi dönüşümlü olarak bekletebilirsiniz.  kaynak:msn.com
   
Yükleniyor...
- Nasıl Sürülür Forum Tarih
Evde yüksek ateş nasıl düşürülür Sağlık Rehberi 17 Mayıs 2016
Toz fondoten nasıl sürülür Kişisel Bakım 9 Nisan 2014
Gebelikte yüksek tansiyon nasıl düşürülür? Bebek Bakımı 27 Mart 2014
İnce Dudaklara Nasıl Ruj Sürülür? Kişisel Bakım 7 Mart 2014