Öğretmenlerin yaz tatili süresi kısalıyor 2011

'Haberler' forumunda Elfida tarafından 18 Eylül 2011 tarihinde açılan konu

 1. [​IMG]
  Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, öğretmenlerin artık yazın 3 ay tatil yapmayacaklarını belirterek “İhtiyaç duydukları kadar tatil için zaman ayıracağız. Ama onun dışında bir eğitim programı uygulayacağız” dedi.
  TRT Haber’e konuşan Dinçer, öğretmenlerin, bütün masrafları bakanlığın karşılayacağı bir eğitimden geçireceklerini dile getirerek “En az bir ay süre ile öğretmenlerimizi eğitime tabii tutacağız. Bunu her öğretmeni değişik illere, tatil beldelerine taşıyarak yapmayacağız. Herkesi kendi ilinde, ilçesinde olacak” ifadelerini kullandı.
  Ağustosta alınan 11 bin öğretmenle ilgili değerlendirme yapın Dinçer özetle şunları söyledi:
  “Yaz dönemlerinde yapılacak eğitim programları ile alakalı bir altyapı oluşturmaya çalışıyoruz. 655 bin civarında öğretmen var. En az 3 yılda bir öğretmenlerimizin hem mesleki alanlarındaki gelişmeleri, hem dünyadaki ve ülkemizdeki değişme ve gelişmeleri, bizim müfredatta yapacağımız değişme ve gelişmeleri, teknolojik değişme ve gelişmeleri, hem de kendi bulundukları çevreyle ilgili ve mesleki formasyonlarıyla alakalı eğitime tabi tutulmaları gerektiğini düşünüyorum.
   
Yükleniyor...
- Öğretmenlerin tatili süresi Forum Tarih
Atatürk'ün okul hayatının ve öğretmenlerinin onun kişiliği üzerindeki etkileri nelerdir? Mustafa Kemal Atatürk 18 Eylül 2015
Yeni atanan öğretmenlerin dikkatine! Merak Ettiklerimiz 10 Şubat 2012
2012 Öğretmenlerin özür grubu tayinleri Bilgi Rehberi 29 Aralık 2011
Öğretmenlerin Eş Durumu Tayin Takvimi Açıklandı Etüt Merkezi 14 Aralık 2011