Öğretmenler Günü Sözleri

'Önemli Gün ve Haftalar' forumunda EyLüL tarafından 24 Kasım 2012 tarihinde açılan konu

1. 24 Kasım Öğretmenler Günü Sözleri

Öğretmenler, yeni nesil sizin eseriniz olacaktır.

Gelecek gençlerin, gençler ise öğretmenlerin eseridir.

Öğretmen, geçmişin öğreticisi, geleceğin kurucusudur.

Toplumların uygarlık düzeyi, öğretmene verdiği değerle ölçülür.

Geleceğin güvencesi eğitime, eğitim ise öğretmene dayalıdır.

Yeryüzünde barışı sağlayacak sihirli değnek analarla öğretmenlerin elindedir. Eğitim demek, vücutta ve ruhtaki güzelliği ve mükemmelliği son mertebesine kadar geliştirmek demektir. (Eflatun)

Milletlerı kurtaranlar; yalnız ve ancak Öğretmenlerdır. Öğretmenden, eğiticiden yoksun bir millet; henuz millet adını almak kabiliyetini kazanmamıştır. Ataturk

Öğretmen, öğrencilerinin üzerıne titreyendir. Gomlegımızın duğmesi açılınca elıyle kapatan, alnımız terleyince mendiliyle kurulayan, ayağımıza tas dokunsa bizden önce üzülendır.

Siz oğretmenler sevgi elçilerisiniz. Sınıfta yaşama sevinci toplumda huzur, ülkede barış, meslektaşları arasında demokratlığın simgesisiniz

Çocuklarımızın yetışmesınde buyuk rol oynayan, her turlu fedakârlığı gosteren sızlere cok borcluyuz. Oğretmenler gununuz kutlu olsun.

Öğretmen olmak emek ister…En önemlisi cahilliği yenip zafere ulaşmayı ister….Ona sevgi verip geri ödemeyi ister!!

Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum derler. Ben sizin kırk yıl değil ölünceye kadar köleniz olurum öğretmenim.

Senin sana rağmen bir yüzün var herkesin ilk aşkına benzeyen baktıkça büyüyen sen benim hayatımın en büyük parçasısın öğretmenim

Sen güllere özenme güller sana özensin sıkma o tatlı canını be gülüm sen güllerden de güzelsin canımdan çok sevdiğim iki öğretmenime

O sımsıcak sevgin her şeye değer öğretmenim hele o şefkatli bakışların içimi ısıtır öğretmenim sensin benim en iyi öğretmenim

Heykeltıraş mermere ne ise; öğretmen de çocuğa odur.

Öğrencilerine okuma isteği aşılamayan bir öğretmen havada soğuk demir dövüyor demektir.

Öğretmenlik mesleklerin en az kazanç getireni, fakat insanı en çok ödüllendirenidir

Canım Öğretmenim ÖğretmenLer Günün KutLu OLsun Seni Çok Seviyorum

Geleceğe Işık Tutan Sensin Öğretmenim

Öğretmenlere o kadar şey borçluyuz ki bunu asla ve asla kimse ödeyememez.çünkü onlar bizi bu yaşa kadar getirdiler.bütün öğretmenler öğretmenler gününüz kutlu olsun

Tüm öğretmenlerin öğretmenler günü kutlu olsun bize bu bilgileri veren bizi bu günlere getiren tüm öğretmenlerin öğretmenler günü kutlu olsun hiç bir zaman unutmayalım ki öğretmenlik en kutsal meslektir

Bahçedeki güller solsa,dünya çöl olsa bile siz solmayacak ,siz ler bitmeyecek ve sizler çöl olmıyacaksınız,olamazsınız

Öğretmen eserinin üstüne imzasını atmayan tek sanatkardır

sen bahçemde tek gül kalbimde tek cansın sen sevdiren öğretensin öğretmenler gününüz kutlu olsun

Bütün öğretmenlerin öğretmenler gününü şimdiden kutluyorum:dünyanın her yanında öğretmenler insan topluluğunun en fedakar ve en değerli varlığıdır.

Öğretmenler, Altın Kanatlı Kelebeklerdir. çiceklerin Arasından Hiç Yorulmadan, Devamlı Ucarlar. çiceklerine Toz Kondurmamaya Calışırlar.

Ögretmen, Ogrencilerinin Uzerine Titreyendir. Gomlegimizin Dugmesi Acilinca Eliyle Kapatan, Alnimiz Terleyince Mendiliyle Kurulayan, Ayagimiza Tas Dokunsa Bizden Once Uzulendir.

Ögretmen, Doğan Gunese Benzer. Etrafinı Aydınlatarak Karanlıklara Meydan Okur.

Bir Ulusun Çağdaş Ulkeler Duzeyine Erisebilmesi; Egitim Ve Ogretimin Kaliteli Ve Bilimsel Yontemlerle Yurutulmesi Ile Ancak Mumkun Olabilir. ögretmenler Gunun Kutlu Olsun

Çocuklarımızn Yetismesinde Büyük Rol Oynayan, Her Türlü Fedakârligi Gösteren Sizlere Cok Borcluyuz. Öğretmenler Gununuz Kutlu Olsun

Siz Ogretmenler “sevgi Elcileri” Siniz. Sinifta Yasama Sevinci, Toplumda Huzur, Ulkede Baris, Meslektaslari Arasinda Demokratligin Simgesisiniz.

Siz Kara Goklerin Yildizlari, Isitin Yurdumuzu Sabaha Kadar! Ama Duse Kalka, Ama Yigit, Ama Umutlu… Alin Benim Gonlumden De O Kadar. Ve Onlar, Yildizlar Gibi Gozleri Isil Isil Yananlar! Oyuncak Icin Degil, Kagit Kalem, Kitap Icin Aglayanlar.
    Cahit Kulebi

Okulun Verecegi Ilim Ve Fen Sayesindedir Ki, Turk Milleti, Turk Sanati, Ekonomisi, Turk Siir Ve Edebiyati Butun Guzellikleri Ile Gelisir. Atatürk

Milletleri Kurtaranlar; Yalniz Ve Ancak Ogretmenlerdir. Ögretmenden, Egiticiden Yoksun Bir Millet; Henuz Millet Adini Almak Kabiliyetini Kazanmamistir. Atatürk

Ögretmen, Dogan Gunese Benzer. Etrafini Aydinlatarak Karanliklara Meydan Okur.

Dünyada her şeye kıymet biçilebilir. Ama öğretmenin eserine kıymet biçilemez. (Socrates)

Yeryüzünde öğretmenlikten daha onurlu bir tanımıyorum. (Diyojen)

Ulusları kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir.

Dünyanın her yanında öğretmenler, insan topluluğunun en fedakâr ve en değerli varlığıdır.

Öğretmen bir sanatkârdır, yarının temelini o attığı gibi, değerli kişilik hamuruna da biçim verir.

Dünyanin En Degerli Varliklari Olan Siz Ogretmenler! Bugun, Turk Ogretmeninin Seref Gunudur. Ona Olan Saygiyi Yenileme, Onun Yuceligini Anma Gunudur. Boyle Anlamli Bir Gunde Hepinizi Sevgiyle, Candan Kutluyoruz

Ögretmen, Bir Bahcivandir. En Guzel Gulleri O Yetistirir. Hic Yorulmadan, Bikmadan, Usanmadan Bahcesindeki Gullere Su Verir Ve Onlarin Bakimini Titizlikle Yapar.