Öğretmen olmak için hangi okulları okumak gerekir

'Merak Ettiklerimiz' forumunda Misafir tarafından 16 Şubat 2012 tarihinde açılan konu

1. Sınıf öğretmeni olmak için hangi okulları okumalıyız?

2. Cevap: Öğretmen olmak için hangi okulları okumak gerekir

Öğretmen olmak için önceleri eğitim fakültesinde okumak yeterli iken sonrasında çıkan formasyon sistemi ile öğretmen olmak gittikçe zorlaştı. Son dönemde ise öğretmen olmak için eğitim fakültesi okumak yada formasyon almak yetymiyor. Öğretmen adayları KPSS'ye girerek atamalarını bekliyorlar. Eğitim sistemi için çok sıkıntılı olan bu süreç umarız bir an evvel biter.

3. Cevap: Öğretmen olmak için hangi okulları okumak gerekir

Öğretmen olmak zor bir iştir. Öncelikle eğitim hayatında öğretilen şeylerden ve yöntemler haricinde öğretmenlik hayatınızda daha değişik ve öğrenciler üzerinde etkili olabilecek yöntemle araştırmanız gerekmektedir.

İyi bir öğretmen olmanın en temel yolu öğrencilere öğretmen olmamaktır. Sınıfta bir öğretmen gibi değilde bir lider bir arkadaş gibi olmanızda fayda var.

Öğretmenlik mesleğini günümüzde birçok insan yapıyor. Bu yüzden hiçkimsenin yapamadığı şeyleri yapmak çok önemlidir. Bu işte zeka yaratıcılık ve yetenekle gerçekleşir.

Bir öğretmen olmak için öncelikle ÖSS sınavında bir ünversitenin eğitim fakültesini kazanmanız gerekmektedir. 4 yıl boyunca eğitim aldıktan sonra mezun oluyorsunuz ve Kpss sınavlarına giriyorsunuz. Sınavda güzel puan aldığınız zaman Milli Eğitim Bakanlığı tarafından atanıyorsunuz ve göreve başlıyorsunuz.