ODTÜ TİYATRO ŞENLİĞİ(Şenlik 09)

'Medya Bölümü' forumunda Ezlem tarafından 20 Nisan 2009 tarihinde açılan konu


  1. ODTÜ TİYATRO ŞENLİĞİ

    [​IMG]

    ODTÜ Oyuncuları'nın ev sahipliğini üstlendiği 'ODTÜ TİYATRO ŞENLİĞİ'nin bir yenisi 24 Nisan - 3 Mayıs 2009 tarihleri arasında “ŞENLİK '09” adıyla ODTÜ Mimarlık Amfisi'nde düzenlenecektir.

    ODTÜ OYUNCULARI ilk olarak “Türkiye Amatör Tiyatrolar Şenliği” sıfatıyla 1966 yılında tiyatro şenliklerine başlamıştır. Topluluk o devrede çıkardığı bülten ve kitapçıklarda, bundan böyle her yıl geleneksel olarak düzenleyeceklerini belirttikleri tiyatro şenliklerinin amacını etkileşimi daha geniş kılmak, katılan toplulukların tiyatroyu ele alışlarındaki farklılıkları görerek tiyatroyla uğraşma amaçlarını sorgulamalarını sağlamak ve güçlenmelerine yardımcı olmak olarak belirlemiştir. Bu amaçlar hala geçerliliğini korumaktadır. Buna paralel olarak bu sene de senlik programında üniversite tiyatro topluluklarının, üniversite dışında tiyatroyla uğraşmakta olan amatör toplulukların, tiyatro öğrenimi gören öğrencilerin ve yarı profesyonel toplulukların oyunlarına yer veriliyor.

    Şenlik '09 Programı

    Cuma, 24 Nisan
    20:30
    ODTÜ Oyuncuları "Yaşlı Kadının Ziyareti" (F. Dürrenmatt)

    Cumartesi, 25 Nisan
    12:00
    Sabancı Üniversitesi Oda Tiyatrosu "İki İşkenceci" (F. Arrabal)
    13:30-16:00
    Kemal Yiğitcan “Işık Atölyesi” (Yer: Solmaz İzdemir Salonu)
    16:00
    Boğaziçi Üniversitesi Tiyatro Topluluğu “İş Ararım İş” (BÜO)
    20:30
    İTÜ Sahnesi “Kömürcüler” (Aristophanes)

    Pazar, 26 Nisan
    12:30
    Mersin Üniversitesi Tiyatro Topluluğu “Otobüs” (S. Stratiev)
    14:30
    Çağrışım Tiyatrosu “Evlenme Teklifi” (Anton Çehov) -Sokak Oyunu-
    16:00
    Siyasal Bilgiler Fakültesi Tiyatro Topluluğu “İçerdekiler” (Melih Cevdet Anday)
    18:00-20:30
    Kemal Yiğitcan “Işık Atölyesi” (Yer Solmaz İzdemir Salonu)
    20:30
    İTÜ Timis Oyuncuları “Saatleri Ayarlama Enstitüsü” (Ahmet Hamdi Tanpınar)

    Pazartesi, 27 Nisan
    12:45
    Çağdaş Kadın ve Gençlik Vakfı “Özgürlük Oyunu” (Adem Atar )
    17:00
    Tiyatro Tesadüf “Ben: Kadın” (Dario Fo)
    20:30
    Anadolu Üniversitesi Tiyatro Maskesiz “Turrandot ve Aklayıcılar Kongresi” (B. Brecht)

    Salı, 28 Nisan
    13:30
    Yüzüncüyıl Üni. Tiyatro Topluluğu “Mezarsız Ölüler” (J.P. Sartre)
    17:00
    Oyun Arkadaşları “Gizli Oturum” (J.P. Sartre)
    20:30
    Mülkiye Sahnesi “Bay Kolpert” (D.Giseselmann)

    Çarşamba, 29 Nisan
    20:00
    ODTÜ Oyuncuları “Yaşlı Kadının Ziyareti” (Friedrich Dürrenmatt)

    Perşembe, 30 Nisan
    13:00
    DestAR-Theatre “Reşê Şevê (Karabasan)” (Berfin Zenderlioğlu, Mirza Metin)
    15:30
    Atölye Çalışması: Hareket Makamı “Celal Mordeniz”
    15:30
    Söyleşi: Süreyya Karacabey ve Kadir Çevik “Brecht Üzerine Birtakım Düşünceler” (Yer:Solmaz İzdemir)
    17:30
    Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Oyuncuları “Üç Ayak” -Sokak Oyunu-
    20:00
    ÖKM Sahnesi “Adam Adamdır” (B.Brecht)

    Cuma, 1 Mayıs
    17:00
    İMA Tiyatro Atölyesi "Gevezeliğin Manifestosu" -Sokak Oyunu-
    19:00
    Seyyar Sahne “Tehlikeli Oyunlar” (Oğuz Atay)

    Cumartesi, 2 Mayıs
    12:30
    Pose Theatre “The Poor Macbetch”
    14:30
    Söyleşi: Hasan Erkek “Türkiye'de Çağdaş Oyun Yazarlığının Kaynakları”
    16:30
    Tiyatro Kulübesi “Unutmak” (J.Jouanneu)
    20:30
    Ege Üniversitesi Tiyatro Topluluğu “Mahagonny Kentinin Yükselişi ve Düşüşü” (B.Brecht)

    Pazar, 3 Mayıs
    13:00
    İstanbul Tıp Fakültesi Tiyatro Topluluğu “Yaşlı Hanımın Ziyareti” (F. Dürrenmatt)
    16:00
    Söyleşi: Ayşegül Yüksel “Dürrrenmatt ve Grotesk Kullanımı” (Yer: Solmaz İzdemir Salonu)
    19:00
    İstanbul Hayalperdesi “Salıncak - Ters Evlenme” (Karagöz Gölge) (Yer: Solmaz İzdemir Salonu)
    20:30
    Eski Tiyatro “Git Gel Dolap” (Harold Pinter)