Ödem Söktürücü Bitkiler

'Kısa Bilgiler' forumunda Yasemin tarafından 1 Eylül 2013 tarihinde açılan konu

 1. Özellikle karın bölgesinde şişkinlik olan hastaların Lifli gıdalar öneriliyor.Karın çevresinde şişkinlik olan hastaların, ödem gibi algıladıkları şikayetlerin gerilmesine yardımcı olur.Lifli gıdalar, bağırsak hareketlerini artırır ve vücuttaki şişkinliğin atılmasını sağlarlar.

  Vücutta oluşan ödemi atmak için rafine olmayan, yani işlenmemiş gıdaları belli bir ritimde vücuda almak gerekmektedir.Özellikle bu gıdalar yeşili fazla olan gıdalar'dır ayrıca taze meyveler, meyve suları vücudunuzdan ödemi atmak için kullanacağınız ilk gıdaların başında gelmektedir. Vücudunuzda tutulan su miktarını azaltmak için bazı yiyecekleri düzenli olarak tüketmeniz gerekmektedir.

  Ödem Söktürücü Bitkiler


  Ananas, kivi ve nar gibi meyvelerin de ödem söktürücü özelliği bulunur. Vücudunuzdaki ödemi azaltmak için her gün bir veya birkaç öğünde bu meyvelere yer vermelisiniz.Ayrıca tarçın, karanfil ve yeşil çaydan da ödem söktürücü olarak faydalanabilirsiniz.Bu bitkileirin yanı sıra maydanoz ve kiraz sapı kaynatılarak suyunu içebilirsiniz.


  .
   
Yükleniyor...
- Ödem Söktürücü Bitkiler Forum Tarih
Ödem söktürücü besinler nelerdir? Sağlık Rehberi 17 Mayıs 2016
Ödem Söktürücü Besinler Nelerdir? Kısa Bilgiler 19 Eylül 2013
Ödem Söktürücü karışım Bunları biliyormusunuz 23 Aralık 2012
Ender Saraç ödem söktürücü çay Şifalı Bitkiler 26 Ağustos 2010