Nvidia'nın suç serisi

'Teknoloji Haberleri' forumunda YAREN tarafından 12 Temmuz 2008 tarihinde açılan konu

 1. Nvidia'nın suç serisi

  [​IMG]

  Bellek geliştiricisi Rambus, patenti kendisinde olan 17 ürünü tırtıkladığını iddia ettiği Nvidia'yı mahkemeye veriyor.

  Nvidia'nın başı bu aralar beladan kurtulmuyor. G84 ve G86 yonga setlerinin defolu olduğu ve bu setleri kullanan bütün kartların fazla ısınıp bozulduğu ortaya çıktıktan kısa süre sonra, bellek ve hızlı arayüz geliştiricisi Rambus, patent ihlali yüzünden Nvidia'nın gırtlağına çökmeye hazırlanıyor.


  RDRAM fiyaskosundan hatırlayacağımız Rambus, üretim birimi olmayan, geliştirdiği teknolojilerin patentlerini alıp kullanım haklarını donanım üreticilerine satarak geçinen bir kuruluş. Firma, bu suretle çalıştığı için sık sık patent davaları açmasıyla ünlü, hatta şirket gelirinin bir kısmını ciddi ciddi tazminatlar oluşturuyor.

  İşte bu Rambus, Nvidia'nın aralarında SDR, DDR, DDR2, DDR3, GDDR, ve GDDR3 SDRAM bellek denetçileri kullanan 17 ürünün telif haklarını ihlal ettiğini iddia ediyor. Firma sözcüleri, Nvidia'ya defalarca "Gel şu işi tatlıya bağlayalım, ver hakkımızı susalım," önerisi gittiği halde halde yanıt alınamadığını belirterek "Nvidia ürünlerini geliştirdikçe, teknolojimizi izinsiz kullanma hali daha da bir katmerleniyor. Artık canımıza yetti," diyor.

  Firma, Nvidia'yı 306 milyon dolar tazminat talebiyle dava edecek.
   
Yükleniyor...
- Nvidia'nın suç serisi Forum Tarih
Liposuction nedir, nasıl yapılır? Kadınca 18 Mayıs 2016
Sosyal Medyada Açılan Sahte Hesaplar Suç Sayılacak Zaman Tüneli 16 Mayıs 2016
Genç Oyuncuya Ağır Suçlama! Medya Bölümü 27 Temmuz 2013
Evde Sucuk Yapımı Bunları biliyormusunuz 12 Mart 2013