Nutella Keki

'Damak Keyfi' forumunda anniccha tarafından 2 Haziran 2010 tarihinde açılan konu

1. [​IMG]

Malzemeler:

6 Yumurta, sarıları ve beyazları ayrılmış
    Bir tutam tuz
    125 g Tereyağ (Oda sıcaklığında)
    1 Büyük Kavanoz Nutella (350-400g)
    1 Yemek Kaşığı Su
    100 g Dövülmüş Fındık
    100 g Bitter Çikolata (Eritilmiş)

Üzerine:
    100 g Fındık
    Çikolata Sosu (2 Hazır minik Pudinglerden kullanabilirsiniz)

Yapılışı:
    Yumurtaların beyazlarını tuz ile kar gibi olana kadar çırpın(köpük köpük olsun ama kurumasın). Ayrı bir kabın içinde tereyağını ve Nutellayı çırpın. Suyu ekleyin ardından da sırayla yumurtaları, fındığı ve çikolatayı ilave edin. Çırptığınız yumurta aklarından bir kaşık alıp kek harcınıza karıştırın. Kalan akları kaşık kaşık karışıma ekleyip kek karışımını inceltin. Yağlanmış kek kalıbına veya 9 adet muffin kalıbına dökün. Önceden ısıtılmış 180 c fırına koyun. Kek kalıbında yapıyorsanız 40 dk. Muffin de yapıyorsanız 25-30 dk pişirin.
    Kek pişerken 100g fındığı teflon tavada kavurup soğutun. Kek soğuyunca üzerine çikolata sosunu ve fındıkları paylaştırın. (Fındıkların tamamen soğumuş olmasına özen gösterin)

Afiyet Olsun!!! =)

//alıntı//

2. Cevap: Nutella Keki

Burnuma nefis kokular geliyo :)

3. Cevap: Nutella Keki

Benimde Aynı Şekilde..=)

4. Cevap: Nutella Keki

Sabah Profiterol didin dayanamadım =)) Üşenmedim kalktım size kek yaptım, benimde çikolata krizim tutmuşken =)) Afiyet Olsun!!! ;):f40:

5. Cevap: Nutella Keki

Ben de hazır browni yiyordum.2 tane kaldı çabuk gelen yetişir :)

6. Cevap: Nutella Keki

Yetiştim mi aceba şimdi gördüm:(:f106: Fazla çikolatadan zarar gelmez, kaldıysa onu da yiyebilirim :f196:

7. Cevap: Nutella Keki

Buyur 2 tanesi benim ona göre :f84:

8. Cevap: Nutella Keki

Geri kalan 7 tanesi benimse hiiiç problem diil 2 tanesi senin olsun :)

9. Cevap: Nutella Keki

Bensiz kek partisi yapamazsınız. :f196: Çekin ellerinizi. Birer tanesi sizin geri kalanı benim :)

10. Cevap: Nutella Keki

Olmuyor olmuyor:f84: hani bana :D

11. dila_

dila_ Yasaklı

Cevap: Nutella Keki

Akşam elime kaptığım gibi kağıt kalemi bu pastanın tarifini aldım ve yaptım eşim çok beğendi teşekkürler bu lezzetli tarif için devamını bekleriz