nokia 6300 format atma

Konusu 'Akıllı Telefon Sorunları' forumundadır ve anniccha tarafından 22 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

1. anniccha Üye

nokia 6300 format atma

Eğer telefonunuz sürekli sistem hataları veriyorsa, istem dışı kapanıp açılıyorsa, yüklemiş olduğunuz uygulamalar normal dışı çalışıyor yada hiç çalışmıyorsa vs.. Telefonunuza soft format atarak telefonunuzu ilk aldığınız zaman ki ayarlara geri çevirebilirsiniz. Soft format fabrika ayarlarına dön gibi değildir. Fabrika ayarlarına dön yapıldığında sadece profiller orjinal ayarlara dönmektedir. Ancak format attığınızda telefonunuzun hafızasındaki herşey silinecek. Telefon defteri, mesajlar, erişim noktaları...

Format Yöntemi: Telefon açık iken *#7370# yazın. Ekrana "Tüm orjinal ayarlar geri yüklensin mi? Telefon kapanıp açılacak" uyarısı gelecektir. Evet seçeneğini seçtikden sonra güvenlik kodunu girerek format işlemini tamamlayın. Ortalama format süresi 2 dakidadır.

Eğer telefonunuz hiç açılmıyorsa veya güvenlik kodunuzu bilmiyorsanız hard format atarak telefonunuzu tekrar aktif hale getirebilirsiniz.

Format Yöntemi: Telefon kapalı iken (*) (3) (yes) ve yukarıdaki kapama açma tuşuna birlikte basarak format işlemini yapabilirsiniz.

2. semmihh Üye

Cevap: nokia 6300 format atma

ya rahatsız ediyorum kusura bakmayın benim 6300'ım açıldıktan sonra siyah ekran geliyo reset atıyo ve bunu 3-4 kere tekrarlayıp kapanıyo :s bu sorunu nasıl halledebilirim veya nasıl format atabilirim ?

3. HazaN Admin Yönetici Admin

Formatın nasıl atılacağı zaten yukarda anlatılmış.

4. detayyusuf Üye

bu telefonların şarj bataryası çıkartıkdıktan sonrasında pilin oldugu yere bir aparat takılır enerjiyi tel ordan alır ve pc deki program aracılığınla yeni yazılım atarsın bu cihazlarda telefoncularda bulunur genel anlamda :)) sonrasında telefonun seri numarası olan ip nosu yeniden işlenir telefona ...gidin telefoncuya 5 tl ver haletsin hepsi bu

5. misafir Ziyaretçi

bende telefon kapalıyken deniyorum deniyorum ama normal yolla açılıyo telefon açılınca donuyo güvenlik kodunu girdikten sonra tekrar kapanıp açılıyo yine aynı iki gündür böyle

6. Misafir Ziyaretçi

iyi günler. nokıa 6300 kapalı ıken acmaya calısıyorum ama ekran ısıkları yanıp sönüyor. Format atmaya calıstım ama olmuyor ne yapabılırım yardımcı olabılırmısınız. Teşekkürler ( yıldız 3 yes acma tusu ucune aynı anda basıyorum ama olmuyor) ?

7. Misafir Ziyaretçi

kardeş yes tuşu hangisi oluyor bütün tuşları denedim fakat hala olmadı

8. Misafir Ziyaretçi

6300'da konuşurken aniden şarj bitti tel kapandı ve bi daha aççılmadı. Pin kodunu girdikten sonra tel kendini sürekli resetledi.
    Nasıl düzeldi: Tel şarja taktıktan sonra Tel açmaya çalışın tel kendi kendine reset atmaya çalışırken kapama tuşuna basıp bataryayı çıkartın 2 denemeden sonra tel kendini resetledi. Belki size saçma gelcek ama bir nevi şok ediyo. Lütfen saçma deyipte yorum yapmayın. Sadece deneyin ve düzeldiğini göreceksiniz.

9. Misafir Ziyaretçi

kardes bnm tlefonum formay istiyordu attırdım şimdi pin yazıyorum rehber felan geliyor ama birisini aradıqım zaman sebeke yok diyor nedeni nedir ?

10. Misafir Ziyaretçi

phoenix + navifirm + telefon kablosu +

bu programları dene

11. Misafir Ziyaretçi

ya benim 6300 tlm yanıp sönüyor yazılım atacam da kapalıyken olmuyor acılmıyor yani onu nasssssssssssssssssssshallederim

12. Misafir Ziyaretçi

kardeşim ben *#7370# denedim telefon kapandı birdaha açılmadı ne yapmam gerekiyor

13. Misafir Ziyaretçi

arkadaşlar *#7780# yapı o zmn oluyo

14. Misafir Ziyaretçi

telefon açıkken *#7380# tusşayıp format atabilirsiniz. burada anlatılan yontemi cok denedim olmadı :)

Sayfayı Paylaş