neurofeedback terapisi nedir

'Hastalıklar' forumunda b_nadas tarafından 18 Ağustos 2010 tarihinde açılan konu

 1. Merkezimiz, neurofeedback ve biofeedback sistemleri ile, Dikkat Eksikliği ve Hiperaktif Bozukluk (DEHB) terapileri, sınavlara yönelik dikkat ve konsantrasyon arttırıcı sınav terapileri, strese karşı rahatlamayı ve gevşemeyi sağlayan nefes ve kalp hızı değişkennliği terapileri ve çeşitli terapiler uygulamaktadır.
  Biz, merkezimizde hiperaktif çocuklarımızın yaşadıkları dikkati tek bir noktaya odaklayamama ve organize olamama gibi sorunların çözümlenmesinde protokoller geliştirip uyguluyoruz. Çocuk zamanla odaklanmasını dengeleyip ilgisini tek bir noktaya vermeyi öğreniyor. Terapi sonucunda dikkatlerini yoğunlaştırmayı ve başladıkları işleri bitirmeyi öğreniyorlar. Yöntemle ders dinlemelerinde,yazıları tamamlamalarında ciddi değişimler sağlanıyor. Dinlemekte ya da direktiflere uymakta yaşanan zorluklar önemli ölçüde azaltılıyor. Dikkatlerini daha uzun sureli toplamaları sağlanıyor.
  Bu terapiler psikolog ve psikolojik danışmanlar tarafından seanslar halinde yapılmaktadır. Seanslarımız ortalama 30 dakikadır. Merkezimizde uygulanan bu seanslarda, kişiye hiçbir fiziksel ve kimyasal veya elektrik, ışık, ışın, ilaç ve bunun gibi maddeler verilmemekte, bunun yerine kişiden çeşitli fiziksel ve nörolojik verileri alarak kişiye geri yansıtmaktayız.

  Psikolog Burçin NADAS
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 18 Ağustos 2010
Yükleniyor...
- neurofeedback terapisi nedir Forum Tarih
Evlilik Terapisi Hakkında Bilgi Bunları biliyormusunuz 19 Aralık 2012
Evlilik Terapisi Nedir Kadınca 19 Aralık 2012
Ozon Yağı Ve Ozon Terapisi Sağlık Rehberi 11 Şubat 2012
Tuz Terapisinin Ne Gibi Yararları Var? Sağlık bilgisi 10 Mart 2011