Nerde O Eski Ramazan'lar Diyesim Geliyor

'Kısa Bilgiler' forumunda EyLüL tarafından 9 Ağustos 2011 tarihinde açılan konu

1. Nerde O Eski Ramazan'lar...
    Eski Ramazanlar ve Eski Bayramlar Hakkında

Büyüklerimiz hep böyle söylemezlermiydi bizlere bizler merak etmezmiydik ne vardı ki eski Ramazanlarda eski bayramlarda fark neydi neden geçmişe böyle özlemle bakıyorlardı annelerimiz Anneannelerimiz,büyüklerimiz bunu hep merak etmişimdir.

Şimdi daha iyi anlıyorum ve aynı düşünceleri hissediyorum eskiden gerçekten başkaydı Ramazan geceleri iftar sofraları imsak vakitleri ve Bayramlar Belki herşey aynı Bizler göremiyoruz hayata daha ciddi bakıyoruz acaba ondanmı çocukken hissettiğimiz güzellikleri hissedemiyoruz?

Önümüzde'deki günlerde Mübarek Ramazan bayramı bir diğer adıyla Şeker Bayramı var acaba bizim hissettiğimiz mutlulukları içimizdeki coşkuyu çocuklarımız hissedebiliyorlarmı çok merak ediyorum bizlere Ailemizin görmeden rastgele aldıkları bir elbise bir ayakkabıya sevindiğimiz kadar seviniyorlarmı?
    Şimdi çocuklar kendileri beğeniyorlar bizlere söz hakkı tanımıyorlar bile istedikleri olmayınca dünyaları yıkılıyor sanki doyumsuzlar kısacası ne alırsanız alın mutlu olmayı beceremiyorlar bunun suçlusu elbetteki çocuklarımız değiller onları böyle yetiştiren bizleriz. Neden herşeyin en güzeli en iyisi bizim çocuklarımızda olsun istiyoruz onları çok sevdiğimiz içinmi?
    Peki o zaman demekki bizim ailelerimiz bizleri daha azmı seviyorlardı sorular arttıkça içinden çıkılmaz bir hal alıyor uzun lafın kısası...
    Elimizde olanlarla yetinmesini bilmeyi çokdan unutmuş bir toplum olduk malesef herşeyin daha iyisini daha fazlasını istiyoruz Allah Yardımcımız olsun
    Umuyorum çocuklarımız Bayram coşkusunu Bayram sevincini bizler gibi içlerinde yaşarlar ve Bayramın tüm güzelliklerini hissederler.
    Çocukken bayramlar bir başkaydı bizler hissedemesekde çocuklarımız içinde bu böyledir inşallah.
    Herkese Hayırlı Ramazanlar
    Ve iyi Bayramlar diliyorum....Şeker Tadında bir Bayram geçirmeniz dileğiyle

Eylül Forumdas.net
    9_Ağustos_2011

2. Cevap: Nerde O Eski Ramazan'lar Diyesim Geliyor

Herkese Hayırlı Ramazanlar.
    Ve iyi Bayramlar diliyorum....Şeker Tadında bir Bayram geçirmeniz dileğiyle...