Neden mi FeNeRBaHÇeLiYiZ ?

'Mustafa Kemal Atatürk' forumunda ShReK tarafından 8 Mart 2009 tarihinde açılan konu

1. :)Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk de Fenerbahçeli’ydi. Atatürk, 10 Ağustos 1928 günü, 3-3 berabere biten Gazi Kupası maçından sonra üçü Galatasaraylı ve ikisi Fenerbahçeli olan beş kişinin önünde aynen şunları söyledi: "Burada üçe üçüz... Çünkü ben de Fenerbahçeliyim!"

5 Haziran 1932’de Kulübümüzün Kuşdili’ndeki binası yanınca, ilk bağış yine Büyük Önderimiz’den geldi.

Mustafa Kemal Atatürk’ün kulübümüzü ziyareti sırasında, hatıra defterimize yazdığı satırlar şöyledir;
    "Fenerbahçe Kulübü’nün her tarafa mazhar-i takdir olmuş bulunan asari mesaisini işitmis ve bu kulübü ziyaret ve erbab-ı himmeti tebrik etmeyi vazife edinmiştim. Bu vazifenin ifası ancak bugün müyesser olabilmiştir. Takdirat ve tebrikatımı buraya kayd ile mübahiyim."

3.5.1918 - Ordu Kumandanı - Mustafa Kemal

2. Cevap: Neden mi FeNeRBaHÇeLiYiZ ?

Ben illa bir Atatürk Fenerbahçeli olduğu için Fenerbahçeli olamam...:f196:
    Ben ne olursa olsun GALATASARAYLIYIM...!!!!
    Paylaşım için tesekkürler ShReK abicim..:f40:

3. Cevap: Neden mi FeNeRBaHÇeLiYiZ ?

Fenrbahçeli olmak ayrıcalıktır.....

4. Cevap: Neden mi FeNeRBaHÇeLiYiZ ?

Atatürk'ün Fenerbahçeli olduğunu söylüyorsunuz ama şu sözlerini unutuyorsunuz;

"Ben kulüp tutmam, çocuk... Çünkü hepsi benimdir. Hem; sivil veya asker toplumun tamamına hizmet veya kumanda edenler bir kulübü tutsalar bile -görev sırasında- bunu açıklamazlarsa isabet ederler. Aksi halde, otoriteleri sarsılır ve tartışılır. Tefrika (ayrımcılık, nifak) yaratmış olurlar. O nedenle dikkatli olmalarını tavsiye ederim."

Reisicumhur,
    Mustafa Kemal ATATÜRK
    2 Aralık 1930:f118:

Her zaman Atamızın izindeyiz ama takım tutmak kişiye özeldir diyorum ve gidiyorum.:f19:

5. Cevap: Neden mi FeNeRBaHÇeLiYiZ ?

Hayırdır Shrekimmmmm taraftarsız kaldınızda taraftar mı topluyorsunuz yav
    yakıştıramadım sana :f30: :f30:

6. Cevap: Neden mi FeNeRBaHÇeLiYiZ ?

Yengem bu ülkede 30 milyon fenerli war. Taraftar aramıcak kadar Çoguz FENERİUM Fenercell FenerTv Fenerbahce sigorta A.Ş FEnerbahce sürücü kursu yani artık fener bahce bir futbol kulübü olmaktan cıkmıştır Fenerbahce artık bir Yaşam bicimidir. Bizim futbolcularımızın parasını ÜLKER ödemiyor stadımızı devlet yapmıyor :) Biz rekabetimizi dostca ve kendi ayaklarımız üzerinde durarak yapıyoruz :) Ne mUTLU FEnerBahceliyim diyene :=))

7. Cevap: Neden mi FeNeRBaHÇeLiYiZ ?

Kendimi bildim bileli Fenerbahçeliyim..Neden mi babamın tuttuğu takımdı..:f196:

8. Cevap: Neden mi FeNeRBaHÇeLiYiZ ?

ShReK senin neden Fenerbahçeli olduğunu çok net anladım.Fakat ben neden Galatasaraylıyım hiçbir fikrim yok :f30:

9. Cevap: Neden mi FeNeRBaHÇeLiYiZ ?

Uyuzsun olum sen :f196:
    bundan bi 10 sene önce saysaydın bunları bana, sana verecek mutlaka bir cevabım olurdu ama artık Beşiktaş hakkında çok fazla konuşamayacak kadar yaşlandım :f9:

10. Cevap: Neden mi FeNeRBaHÇeLiYiZ ?

Biz bu ülke içinde pek kalamdığımız için sanırım bu dediklerinizi yapamıyoruz.Bizim işimiz genelde Edirne'nin ötesinde.Ha siz Edirne'yi geçmişmiydiniz hiç :D

11. Cevap: Neden mi FeNeRBaHÇeLiYiZ ?

Est. Yengem. :) Besiktasın her taraftarı senin gibi olsa besiktas bu gün buralarda olmas :)) Herseyde Mükkemmel oldugun gibi Bir Besiktaşlı olarak ta Mükkemmelsin.. :) Önünde Saygıyla egiliyorum :):f118:

12. Cevap: Neden mi FeNeRBaHÇeLiYiZ ?

valla galatasaraylı olarak aslında yorum yapmamak lazım :)):))