Ne Kadar Küçük Ayak O kadar Güzel mi?

'Güncel Bilgiler' forumunda chemist tarafından 29 Aralık 2008 tarihinde açılan konu

1. Ne Kadar Küçük O kadar Güzel mi?

Uzakdoğudaki bir inanış kadınların ayakları ne kadar küçük olursa o kadar güzel olurmuş. Bu sebeple kız çocuklarına küçük yaştan itibaren demir ayakkabılar giydirip ayaklarının büyümesini engelliyorlar. Bu çocukların yaşadığı acı ve ilerde ayaklarının aldığı şekil korkunç bence.

Demekki neymiişş kadın her yerde aynı güzelliği için yapmayacağı delilik yok :)
    Resimleri görünce ayağım bir tuhaf oldu yaww...
    Son olarak pessss diyorumm...
    küçük ayak1. küçük ayak2. küçük ayak3. küçük ayak4.

2. Demir ayakkabı olayını duymuştum..Korkunç bence..:f73:
    Son olarak tek başına peesss deme Metin Abicim ben de sana eşlik edeyim dur..:f196:
    Peesss..:f106:

3. Bu nasıl birşey böyle yaaa .... :f73:

Yazık :f30:

4. Hııımm belli çektikleri çileyle güzellikleri ortada. Acı çekmekten tırışacağız diye yüzlerinde oluşan kırışıklıklarda cabası.
    Uzakdoğu işte genlerinde var çin işkencesi.

Bu arada kadın her yerde aynı, güzellik için yapmayacağı delilik yok demişin. Böyle delilik de demeyeyim işgence yapmaya gerek yok benim ayaklarım zaten küçük. :f20:

5. bu bayanın ayakkabı numarası sanırım 29 :f106:

6. inanmıyorum yok artık pessssssssssssssssssssssssssssssssssss

7. ewt wish abla doğuştan güsel.şu avatara bak bence avatarı kadar güsel kendisi de:f20:

8. Ayyy ececim teşekkür ederim. Uçacam ben bu sayfaya girdikçe :f196:
    Keşke avatarım kadar güzel olsam ama zayıf,cılız,sıska birinin ne güzelliği olsun ki.

Biz dost başa düşman ayağa bakarmış diyip benim ayaklarımın küçüklüğünü boşverelim :f106:

9. Daha güzel görünmek uğruna genç Japon Geyşaların bu uygulamaları, yıllar sonrası yaşlandıklarındaki acıklı görüntüleri düşündürücü... ;) :

Daha küçük ayaklar, her zaman daha güzel ayaklar demek midir? :f106:

10. ben inanmıyorum hiçte güzel durmuyo ayakkabı içersinde, ama ayakkabıyı çıkarıncada zaten korkunç bir görünüm var bunun nesi güzellik anlamadım

11. Allah akıl fikir versin ne diyeyim..Hiçbir şekilde de görüntüsü hoş değil ne papuçlu nede çıplakken..
    Demek gelenekleri o şekilde söylenecek söz yok.

12. İLGİNÇ YA METİN İNANAMADIM:f118::f118::f118::f118:

13. Ayak dediğin tekmeyi attığında 39 numara ayakkabı izini gösterecek ne bu böyleeee dengede duramaz insan yaaaa :f30:

14. Çok kötü görünüyor yhaaaa