Nasıl Makyaj Yapılır

'Kişisel Bakım' forumunda zamaneanne tarafından 12 Haziran 2012 tarihinde açılan konu

 1. Nasıl Makyaj Yapılır  Hızlı Nasıl Makyaj Yapılır  Hızlı bir şekilde uygulama yapılacağından renklerin soft olması önemli. “Koyu renkler bütün hataları gösterir, ayrıca yapılan hatayı düzeltmek de zor olur”

  Diğer önemli nokta ise ten makyajını doğru yapmak. Pudranın iyi dağılması ve allığın dalgalanmaması hızlı makyajın önemli adımlarından…

  Göz makyajında ise kalem kullanmak ve kalem hattını eyeliner kadar profesyonel çalışmamak gerekirken göz kalemini dağıtmak yeterli.

  Pudra ve allık uygulaması

  Burada iki önemli nokta var. Birincisi hafif yatay bir fırça kullanmak, ikincisi ise uygulamayı nokta darbeleriyle yapmak.

  Hızlı bir göz makyajı
  Gözlerde buğu yaratmak için koyu tonlarda göz kalemi kullanmak pratik makyajın sırrı. “Kalemi uyguladıktan sonra doğal bir görünüm elde etmek ve renk farkını kapamak için göz kapağınıza pudrayla gölge yapın”

  Hataları Kapatmak
  Fazla allık sürdüyseniz, pudrayı teninize bir ton oturtarak allığın rengini soldurabilirsiniz. Eğer kalemimiz aktıysa kulak temizleme çubuğuyla fazlalığı alabilir, rujla ilgili hatalarınızı da parmaklarınızla düzeltebilirsiniz.
   
Yükleniyor...
- Nasıl Makyaj Yapılır Forum Tarih
Hint makyajı nasıl yapılır? Kişisel Bakım 29 Nisan 2014
Arap göz makyajı nasıl yapılır Kişisel Bakım 13 Nisan 2014
Buğulu göz makyajı nasıl yapılır resimli anlatım Kişisel Bakım 13 Nisan 2014
Gelinlere göz makyajı nasıl yapılır? Kişisel Bakım 10 Şubat 2014