nasıl kilo alınır Nasıl hızlı kilo alınır,

'Etüt Merkezi' forumunda Misafir tarafından 5 Ocak 2011 tarihinde açılan konu

 1. Nasıl hızlı kilo alınır,kilo alma hakkında bilgi veririmisiniz
   
 2. Cevap: nasıl kilo alınır Nasıl hızlı kilo alınır,

  ·Öncelikle zayıflığın nedenini anlamak gerekiyor. Eğer zayıflığın altında yatan neden hormonlarsa, hormon tedavisi olmak yeterli olur. Parazit gibi asalaklardan dolayı ise ağızdan alınan ilaçlarla tedavi yapılır. Parazit ya da kurt gibi asalak canlılar ortadan kaldırıldığında kendiliğinden kilo alınabilir. Ancak eğer beslenmeden kaynaklanıyorsa beslenme alışkanlıklarının düzenlenmesi gerekir.
  ·Kişinin günlük enerjisi saptandıktan sonra + 1000 kalorilik enerji eklenerek bir tedavi uygulanılır. Bu yüzden ilk önce beslenme alışkanlığı saptanır.
  ·Öğünler artırılır ve üç ara üç ana öğün olarak düzenlenir. Ara öğünlerin içeriği besin değeri yüksek yiyeceklerden oluşmalıdır.
  ·Öğün içerisindeki karbonhidrat, protein ve yağ oranları kişinin kas kitlesine uygun olarak belirlenmelidir. Enerji daha çok karbonhidratların çoğaltılmasıyla sağlanmalıdır. Yağlarda yapılan artış bulantıya ya da ishale sebep olabilir. Diyet proteini 1,5 gr\kg şeklinde ayarlanmalıdır. Proteini daha yüksek vermek mümkün olmakla beraber bazı amino asitlerin serotonini arttırmalarıyla iştahsızlık oluşur. Bu yüzden proteini daha fazla arttırmak olumsuz etki yapar.
  ·Diyetin vitamin ve mineral içeriği zengin olmalıdır. Özellikle B grubu vitaminler yoğun verilmelidir. Bu gruptaki vitaminler iştah artışı sağlarlar.
  ·Diyetin en önemli özelliklerinden biriside hacim yönünden az besin kalitesi yönünden zengin besinlerden oluşturulmasıdır.
  ·Sabahları iyi bir kahvaltı yapılmalı, kesinlikle atlanmamalıdır.
  ·Sabah kahvaltıda pekmez, bal gibi besin maddelerinin yanında kuruyemiş (ceviz, fındık) ve karbonhidratlar da (ekmek, börek, vs.) önemli ölçüde alınmalıdır.
  ·Günlük sıvı ihtiyacınızı karşılamanız için minimum 2 litre su içilmelidir.
  ·Meşrubat yerine tam yağlı olarak adlandırılan sütleri tercih edilmelidir.
  ·Öğün aralarında fıstık, ceviz, üzüm ve çikolata yenebilir.
  ·Akşam yemeklerinde alınacak yemek miktarının çok olmamasına dikkat edilmelidir, aksi halde vücudunuzda yağ birikmeleri görülebilir. Kilo alma çalışmalarında önemli olanın yağ almak değil kas kitlesini artırmak olduğu unutulmamalıdır.
  ·Egzersizlerin hem kardiovasküler çalışmalar (koşu, bisiklet vs.) hem de ağırlık çalışmalarıyla kombine olarak yapılması sağlanmalıdır. Uygulanacak egzersiz ve beslenme programı için bir uzmana başvurmalısınız.
   
 3. Cevap: nasıl kilo alınır Nasıl hızlı kilo alınır,

  pekı benım mesela kılo alamamamın sebebı parazıtlermı besınmı nerenden nasıl anlayabılırım?
   
Yükleniyor...
- nasıl kilo alınır Forum Tarih
Nasıl Kilo Alınır? Sağlık bilgisi 6 Ekim 2012
Nasıl Kilo Alınır Diyet Sağlıklı Beslenme ve Diyet 17 Nisan 2011
Neden kilo alınır - Stres Kilo Aldırır mı -Kilolar nasıl alınır Sağlıklı Beslenme ve Diyet 13 Şubat 2011
Sağlıklı kilo nasıl alınır Sağlıklı Beslenme ve Diyet 1 Aralık 2010