Nasİhat deĞİl kesİnlİkle

'Kısa Bilgiler' forumunda masum güzel tarafından 26 Şubat 2010 tarihinde açılan konu

1. Bir varmış bir yokmuş diye başlarmış tüm hikayeler sonra pireler tellal olur develer berber olur birde bakmışsın mutlu sonla biter tüm hikayeler koskoca dev insafa gelir o küçücük çocuklarla oyunlar oynar ya gerçek hayattaki devler. . . Onlarla nasıl başa çıkacağız peki ayaklarının altında ezilmemek için ne yapacağız . Anne karnındaki bebek sorarmış ben nereye gideceğim diye. Allah gösterirmiş dünyayı bebek korkarmış ben bu dünya denilen yerde mi kalacağım beni kim koruyacak o kötülüklerden dermiş. Yüce Allah ta senin yanında bir melek olacak hep seninle olacak her kötülüklerden koruyacak seni sen nereye gidersen oraya gelecek ama sadece senin yanında olacak seni korumak için gönderildi o der. Bebek merak ve sevinç içinde ya peki ben onu nasıl tanıyacağım nerden bileceğim melek olduğunu ve ne diyeceğim ona der. Yüce Allah o şuan dünyada seni bekliyor doğar doğmaz seni onun kucağına verecekler başkası ona ne derse desin sen ona ANNE diyeceksin de. Evet doğduğumuzdan itibaren annemiz babamız vardır yanımızda ama nede olsa büyüdük ya istemeyiz yanımızda ya dertler onlar nasıl gidecek başımızdan çıkarsız seven kişileri kovmasını becerirken bizi üzenleri neden baş tacı yaparız. Nasıl öderiz ailemizin hakkını diye düşünmek varken off bugün ne giysem daha güzel görünürüm diye düşünürüz belki çoğu kızacak bana öyle olmadığını söyleyecek beklide beni bir anne sanacaksınız ama ben 19a yeni girmiş bir genç kızım henüz evlenmedim. Ama bunu görmek için evlenipte çocuk sahibi olmaya gerek yokmuş bunu anlayacak yaşta olduğuma inanıyorum. Zaman geldi çok üzdüm annemi ağlattım hep arkasına bende ağlardım üzdüğümü bilirdim ama gurur denen bu illet özür dilememe izin vermezdi. Hadi şimdi gidin o sizi doğduğunuzdan beri sakınan koruyan meleğinizin yanına onu çok sevdiğinizi söyleyin en gaddar anne bile tebessüm edecektir size :f40:
    MASUM GÜZEL. . .

2. Masum güzel kalemin kadar yüreğin ve hislerini anlatma yönteminde güzel en çocuksu duygularla anlatmışsın içinden geçenleri tebrik ederim