Namazın dışındaki farzlar

'Dini Konular' forumunda Meryem tarafından 19 Aralık 2011 tarihinde açılan konu

1. Namazın dışındaki farzlar
    Namazın dışındaki farzlar ve anlamları

Namazın dışındaki farzlar

Namazın dışındaki farzlar,namazın şartları olarakda adlandırılır.Namaza hazırlıkta yerine getirmemiz gereken farzlardır.

1-Hadesten taharet: Hades denilen manevi kirin giderilmesi için abdest almak,gerekli hallerde gusül almaktır.

2-Necasetten taharet: Namaz kılacak kişinin bedeninde,üzerindeki elbisede ve namaz kılacağı yerde pislik varsa bunları temizlemektir.

3-Setr-i avret: Namaz kılacak kişinin vücudunda örtünmesi gereken yerleri örtmek demektir.
    Erkeklerde:Göbek ile diz kapağı arasını dizkapağı da dahil olmak üzere örtmek.
    Kadınlarda:Yüz,el ve ayaklardan başka vücudunun her taafını örtmesi demektir.

4-İstikbal-i Kıble: Namazı kıbleye dönerek kılmaktır.

5-Vakit: Namazları kendi vakitleri içerisinde kılmak demektir.

6-Niyet: Hangi namazı kıldığını bilmek ve kalbinde hatırlamaktır.Niyetin dil ile söylenmesi sünnettir.

2. Cevap: Namazın dışındaki farzlar

benc güzel anlatım çok beğendim harika bir anlatım birsey bu kadar da güzel anlatılmaz doğrusu muhteşem

3. Bencede cok güzel çok yararlandım

4. Eyw. namazın dışındaki farzlar için Çok teşekkürler çok işime yaradı

5. inşallah öğretmenim doğru der

6. Aynen umarim Hoca Kabul eder

7. kuran dersi olanlar? ödevdi eyw. hoca: hilal tayfur ,

8. Bencede çok güzel olmuş çok yararlandım hc işallah beğenir

9. Arkadaslar bunlar sizlerin ve bizlerin bilmesi gerekenlerdir. Bunlari ezbere bilmedikten sonra hocalariniza ders olarak vermenizin bir kiymeti yok.Onemli olan bunlari bilmenizdir hocanizin begenmesi degil