Namaz kilmayandan Seytan Bile Kacar

'Sorularla İslamiyet' forumunda Semerkand tarafından 24 Temmuz 2008 tarihinde açılan konu

 1. Namaz kilmayandan Seytan Bile Kacar
  « :--------------------------------------------------------------------------------

  Eski zamanlarda arabistanda bir yolcu (Müslüman) tek başına çölde seyehat ediyormuş. Şeytan bu adamı kandırmak için insan kılığına girer ve adamın karşısına çıkar.
  Şeytan
  ---Meraba arkadaş görüyorum ki tek başına yolculuk ediyosun istersen sana yolculuğun boyunca arkadaşlık ederim.Benimde yolum senin gittiğin yeredir.der
  Adamın çok sevinir
  ---Tabi der hemen kabul eder.İnsan kılığındaki Şeytanın arkadaşlığını Derken öğlen olur.İkindi olur Akşam olur sonunda gece olur.Şeytan ben senle arkadailık etmek istemiyorum der.
  Adam
  ---Ne oldu bir kusurum mu oldu ki ben sana ne yaptımda arkadaşlık etmezsin bana der.
  Şeytan cevap verir
  ---daha ne olacak ki ben sabahtan beri takip ediyorum sen hiçbir vakitte namaz kılmadın.Oysaki ben insan kılığında şeytanım seni kandırmak için senle arkadaşlık ediyodum.Baktım ki kandırmama gerek yok.Ben ALLAH a bir kere secde etmedim isyan ettim ALLAH beni sonsuza dek lanetledi.Sen ise beş vaktin hiç birinde ALLAH a secde etmedin yani günde beş kere ALLAH a secde etmeyerek karşı geliyosun.Ben senin yanında birkez daha lanetlenirim diye ALLAH tan korkarım senden arkadaşlık etmekten vazgeçiyorum.Senin durumun benden de kötü.

  Görüyorsunuz ki namaz kılmayanla şeytan bile arkadaşlık etmiyo_Ondan kaçıyo.Şeytan imanlı insanlarla çok uğraşır onları ölünceye kadar kandırmaya çalışır.İmansız kimselerle uğraşmaya çalışmaz zaten acıncak durumdalar diye düşünür
   
Yükleniyor...
- Namaz kilmayandan Seytan Forum Tarih
2016 Ramazan bayram namazı saati Ramazan ve Oruç 3 Temmuz 2016
2013 Kurban Bayramı Namaz Saatleri Zaman Tüneli 16 Mayıs 2016
Kerahat Vakti Namaz Kılınır mı? Sorularla İslamiyet 16 Mayıs 2016
Namaz Kılarken Nelere Dikkat Edilmeli? Sorularla İslamiyet 16 Mayıs 2016