My Free Farm

'Oyun Bölümü' forumunda HazaN tarafından 2 Mart 2010 tarihinde açılan konu

1. my free farm tarla oyunu

Yeni bir bahçe oyunu daha hizmete sunuldu. Her evde birer bahçivan vardı zaten bu oyunla bence biraz daha artacak bahçivan sayısı. Bahçivanlar Diyarı oyununun yapımcıları tarafından hazırlanan oyun daha geniş kapsamlı ve daha çok ilgi görecek gibi. Şimdi oyunumuzu tanımaya başlayalım.

My Free Farm

İşte yeni çiftliğimiz. Burada çeşitli aktiviteler olacak. Bunlardan bazıları; tarla, tavuk kümesi, inek ahırı, koyun ahırı, mayonez dükkanı, arı çiftliği, mandıra, iplikhane, bonibon dükkanı ve lonca binası. Leveller yükseldikçe yapacağımız iş sayısı hızla artacak.

İlk olarak bize verilen küçük ve otla dolu tarlamızda 2 KL (burdada kök lirası olarak adlanrılıyor paramız) ile üretime başlıyoruz. Başlangıçta bize 2 tane havuç veriliyor hemen ardından da pazara gidip buğday alıyorsunuz. İşte tarlamızın ilk baştaki hali

58 puan olana kadar tek yapmamız gereken vakit kaybetmeden havuç ve buğday yetiştirmek. Puanınız 58 olduğu zaman ise hemen ikinci bahçeyi tavuk kümesi olarak açıyoruz.

Başlangıçta 3 tavuğumuz var ve bunlar buğdayla besleniyorlar. Ne kadar çok buğday verirsek yumurtanın yetişme süresi kısalacaktır. Her bir buğday 3 dakika 20 saniye kısaltıyor bu süreyi. Biraz para kazanmaya başlayınca pazardan iki tane daha tavuk alıp toplam 5 tavuk ile üretime devam edebiliriz ve İlerde para kazandıkça bu kümesi geliştirebilir ve tavuk sayısını hızla yükseltebiliriz.

Şu an için çiftliğimizde 6 tane kullanılabilir arazi mevcut. Bunlardan bir tanesi premium üyeler için ayrılmış geri kalan 5 tarla normal üyelerin hizmetine sunulmuştur. Şimdi pazar alanına gidip oraları tanımaya başlayalım.

PazaR Alanı

Aşağıda gördüğünüz resim pazar alanına ait. Buraya gelebilmek için ekranın üst kısmındaki otobüse binmemiz gerekecek. 5 saniyelik bir zamanda bizi pazara getiriyor otobüs ama premium üye olursanız bu süreyi beklemenize gerek kalmıyor.

2. Cevap: My Free Farm

ekip biçmeye meraklı bir milletiz demekki

3. Cevap: My Free Farm

Dünyanın yeni popüler mesleği çiftçilik :f196:
    Üniversite adaylarına yeni meslek tercihi olabilir puan sorunuda yok:f63:

4. Cevap: My Free Farm

Almancasina dadandığım bir oyundu bu, türkcesini de oynamak farz oldu o zaman. :f40:

Gördügüm kadari ile domuz koyuna cevrilerek türklere uyarlanmiş. :f63:

Aklima gelen soru, koyun yetistirebildigimize göre,
    kurban bayrami gelince meydandaki agacin altinda
    kurbanimizi kesebilecekmiyiz?
    Ve kessek kabul görcek mi? :f20:

Ahmet Hoca ya sormam lazim bunu. :)

Nereye gitti yine aklim ya. :f30:

Bilgi icin tsk.ler :f118:

5. Cevap: My Free Farm

Oyuna yabancı olmadığına göre belki bizimle paylaşmak istediğin bilgiler olur
    ben yabancısıyım oyunun yardımcı olursan minnettar oluruz (emir değil vallahi rica :f106: )

6. Cevap: My Free Farm

Vallahi Dark burda çalışma yapıyorum amcam köye çağırıyor gelde burda çalış diye benim iş hazır yani şimdiden :f196:

7. Cevap: My Free Farm

Lafin gittigi yeri kimse anlamasa da eskiden kalma bir deneyimle
    ben aninda anladim. :)

Birsey demeden hemen basliim, verebilecegim ilk tiyo:

Koyun ağılına bosverin, ikinci ciftligi alinca kurarsiniz. [​IMG]

Şahsi tecrübe ile saptanmistir. Ilerde aciklamasini da yapariz burda, neden niye diye,
    inceledigim kadari ile oyun cok yeni, henüz kümesle ugrasiyor herkes.

8. Cevap: My Free Farm

bu 10. seviyede loncaya kayııt olbiliyozda yeri nerde