Mutsuz Evlilik Nedenleri

'Kadınca' forumunda Yasemin tarafından 23 Haziran 2013 tarihinde açılan konu

1. Mutsuz Evlilik Nedenleri Nelerdir?

Günümüzde evlilileirn eskisi kadar sürmemesinin nedenleri sizce neler olabilir.Kadınların ekonomik,yoksa aman nasılsa evlendim diyerek insanların kadın yada erkek olsun daha rahat davranmaları ve hatta bakımsız bir hal almaları değişen değerlerimiz mi yoksa kendimizmi dönüp bir bakmamızda yarar var.Aslına bakarsanız mutsuz evliliği çok bilinen ama bir türlü uygulanamayan belli başlı kuralları bulunmaktadır.Şöyle düşünmemeli nasıl olsa evlendim diye düşünmemek için bu düşünceyi kafanızdan atmalısınız.

Yine eskisi gibi bakımlı ve temiz olmaya özen göstermelisiniz.Evlendikten sonra özellikle erkeklerin yaptığı büyük hatalardan birisi nasılsa evlendik nasılsa benimsin artık diyerek kadına baskı uygulaması ayrıca bazı durumlarda kadına şiddet uygulaması evliliğin mutsuzluğunun en balta gelen sebeblerinden birtanesidir.

Kadının yaptığı büyük yanlışlar ise evlendikten sonra daha bakımsız ve rahat olması onu evlenmeden önce tanıyan erkek tanıyamayabiliyor bazen bu yüzden kadınların yine bekarken oldukları gibi bakımlı olmaları kendilerini her zamankindan daha güzel ve özel hissetmeleri gerekmetedir.Aman nasılsa evlendim herşey bitti boşver deyip kendini ikinci pilana atmamalı.

Evlenen çiftler bir ömür boyu aynı yastığa baş koymak kararlılığında olmak öyle çok eski yıllardaki gibi kolay değil artık günümüzde evlenmeye karar vereceği zaman kişi hayat yolculuğunda kiminle yol alacağını ve kiminle çocuk sahibi olacağını seçiyor bu seçimi yapmış oluyor.