mutluluk nedir?

'Güncel Bilgiler' forumunda aynsem tarafından 5 Nisan 2008 tarihinde açılan konu

1. Kimimiz parada ararız mutluluğu,kimimiz sevgilide…
    Kimimiz ailemizde,kimimiz ise sağlıkta…

Mutluluk Nedir?

Mutluluk: Bir çocuğun gülümsemesidir

Mutluluk: Bir çocuğun kalbini kazanabilmektir

Mutluluk: Bir çocuğu güldürebilmektir

Mutluluk: İyi bir evlat, iyi bir kardeş, iyi bir arkadaş, iyi bir dost ve iyi bir sevgili olabilmektir

Mutluluk: İçten söylenebilen "seni seviyorum" dur

Mutluluk: Onu deli gibi severken onunda sizi sevdiğini bilmenizdir

Mutluluk: Ağlamaktan gözlerin şiştiğinde, seni avutacak birilerinin olmasıdır. (Anneciğim seni çok seviyorum ?)

Mutluluk: Uzakta da olsa seni seven birilerinin olmasıdır.

Mutluluk: Her şeyden bıkıp hayattan koptuğun anlarda sana güzel günlerini hatırlatan ve asla seni bırakmayan kardeşlere sahip olmaktır.

Mutluluk: Akşam okuldan yada işten eve döndüğünde kapıyı açan ve gününün nasıl geçtiğini soran birilerinin olmasıdır.

Bulunduğumuz şu anın ve aldığımız her nefesin değerini bilerek, sağlığın en büyük zenginlik olduğunun farkına vararak, gereksiz şeyleri kafaya takmadan, dert etmeden, mutlu yaşayalım.
    Farkedin, şükredin, söyleyin: Mutluyum

İŞTE MUTLULUĞUN RESMİ

2. Mutluluk: Her şeyden bıkıp hayattan koptuğun anlarda sana güzel günlerini hatırlatan ve asla seni bırakmayan kardeşlere sahip olmaktır.

Böyle bir kardeşe sahip olamasamda ne kadar güzelki burda onlarca kardeşim oldu...
    emeğine sağlık Aynsem teşekkürler

3. Farkedin, şükredin, söyleyin: Mutluyum

Mutlulukta mutsuzlukta bence insanın elinde olan bir şey Ben çok mutluyumm çünki her canlıyı seviyorum Yaratılanı severim yaratandan dolayı veeee çokkkkkkkkkkkkk amaa çokkk mutluyummm inşallah hep böyle olurrrr:)

Emeğine sağlık arkadaşım :f9: :f9:

SEVGİ+ TEBESSÜM = MUTLULUK

4. Bulunduğumuz şu anın ve aldığımız her nefesin değerini bilerek, sağlığın en büyük zenginlik olduğunun farkına vararak, gereksiz şeyleri kafaya takmadan, dert etmeden, mutlu yaşayalım.
    Farkedin, şükredin, söyleyin: Mutluyum

Çok güzel paylaşım olmuş Emeğine sağlık Aynsem
    Paylaşım için teşekkürler.

5. Mutluluk iyi bir evlat,iyi bir karde,iyi bir arkadaş,iyi bir dost,iyi bir sevgili olabilmektir.,
    içten gelen tebessümlee seni seviyorum diyebilmektir,
    kendi olanaklarını bilip şükretmektirrr,
    mutluluğu çok cici bi sayfada çok güzel anlatmışssınız çok teşekkürlerrrrrrr:f71:

6. negüzeldi aslında mutluluk her yerde bakabilsek paylaşıma tşk

7. Mutluluk..
    Bir çocuğun uyurken dudaklarının kavuştuğu kenarından, gerdanına doğru uyku suyu akmasıdır.
    Mutluluk..
    Telaşsız...
    Umarsız...
    Kirli...
    Kuruyunca griye çalan çamurları; suratında, ellerinde, dizlerinde taşıyan bir çocuktur...
    Mutluluk ..
    Gecenin bir yarısında ateşi çıkan...
    Kusan...
    Üşüyen bir çocuğun...
    Anasının baş ucunda sabahlamasıdır mutluluk..
    Mutluluk bir çocuğun babası işe gidince, ne gereği varsa, ağlaması...
    Akşam olup da dönünce mutlu olmasıdır...
    Mutluluk..
    Yağmur birikintilerinde kağıt kayıklar yüzdürmüş...
    Keskince katladığı her bir uçağı yere düşmüş...
    Ayağına, paslı olup olmadığı ebeveynleri tarafından merak edilen, çiviler batmış...
    Pasın neden önemli olduğunu kavrayamamış...
    Kanamış bir çocuğun ta kendisidir...
    Mutluluk..
    Peçeteyle, kağıt havluyla değil; elbeziyle ağzı silinmiş...
    Anne tarafından iyice bastırılınca daha iyi paklar diye düşünülen elbezi dokusunun ağzını acıttığı ...
    Elbezinin sabun tadının hala dudaklarında olduğu bir çocuktur...
    Mutluluk..
    Evde badana yapılırken mutlu olsun diye eline küçük bir fırça verilmiş, onun boyadığı yerler badanacı kişi tarafından umursanmadan tekrar boyanmış...
    Bu güvensizliğe anlam verememiş bir çocuktur mutluluk...
    Mutluluk..
    At arabalarının, kamyonetlerin arkasına takılmış...
    Arkadaşları tarafından "Abi takılan var, takılan var" diye gammazlanmış...
    Minibüslerde, otobüslerde midesi bulanınca annesi tarafından "aklına getirme midenin bulandığını" öğüdüyle yüzleşmiş...
    Bu öğüdü ciddiye alıp "Aklıma getirmiycem, getrimiycem işte" diye mücadele etmiş ve bunu başaramamış bir çocuktur...
    Mutluluk..
    Ufacık bir çocuğun...
    Kocaman kocaman sevdaları olmasıdır...
    Hep en kudretli kendisinin aşık olduğunu sanan, öylesine bir çocuktur mutluluk...
    Mutluluk küçük ve temiz olmaktır..

Eline sağlık paylaşım için bende kendime göre mutluluğu yazdım umarım hep mutluluğu doğru yerlerde aramayı biliriz...

8. çok güzel tarif edilmiş..
    harika bende mutluluk için yazmak isterdim ama
    ???????.. neyse yazılanlar çok güzel
    paylaşımınıza tesekkürler.sagolun..
    :f118: :f118: :f118: :f40:

9. Mutlulugu aramaya gerek yoktur. Hissedebildigimiz sürece içimizdedir.. Önemli olan degerini bilmek ve şükretmek..

Ellerinize saglık Aynsem :f9: :f9: :f9: