Mutluluk İçin Okunacak Dualar

'Dualar ve Faziletleri' forumunda Yasemin tarafından 7 Şubat 2014 tarihinde açılan konu

1. Mutluluk İçin Okunacak Dua

Mutlu olmak için okunması tavsiye edilen dualar vardır.Sayfamızda bu dualardan bazılarını sizlerle paylaşmak istiyoruz.Mutlu olmak için okunması tavsiye edilen dualar;

Peygamber Efendimiz Hz Muhammed S.A.V Birinde hüzün veya keder olunca şöyle söylesin buyurdu.

Allahümme inni abdüke, ebnü abdike, ebnü ümmetike nasiyetî biyedike, mâdin fiyye hukmüke, adlün fiyye kadaüke, eselüke bikülli ismin hüve leke semmeyte bihi nefsike, ev enzeltehu fi kitâbike, ev allemtehu ehaden min halkıke, ev este’serte bihi fi ilmi’l-gaybi ındeke en tec’ale’l- kur’âne’l-azîmi rabîa kalbi, ve nûra sadrî, ve cilâe hüznî,ve zehebe hemmî :

Mutluluk için okunacak duanın anlamı

Allah’ım! Ben Senin kulunum, senin kulunun oğluyum, ümmetinden biriyim. Kaderin Senin elinde. Benim hkakkımda Senin hükmün geçerli, tadir ettiğin adalettir.Yüce Zâtının işittiği, kitabında indirdiğin, yaratıklarından birine öğrettiğin veya gayb bilgisinde kendi tercih ettiğin isminle Senden dilekte bulunuyorum! Yüce Kur’ân’ı kalbimin baharı, gönlümün nuru ve üzüntümün cilâsı kıl!

Üzüntümü gider! Aminn...

Ayrıca mutlu olmak için, her gün sabah ve akşam olmak üzere,Bir Fatiha ve üç İhlas suresi okuyup,Peygamberimizin ve onun Ailesine ve ehli beytine, bağışladıkdan sonra.

HASBİYALLAHÜ LAİLAHE İLLA HÜVEL ALEYHİ TEVEKKELTÜ VE HÜVE RABBBÜL ARŞİL AZİYM.

7 defa okuyun,bu dua hem size mutluluk getirecek,hemde Aile içi geçimsizlik varsa fayda sağlayıp,geçimsizlikleri son bulacaktır Allahın izniyle.

mululuk-duasi-.