Mutlu Evliliğin Sırrına Bak

'Güncel Bilgiler' forumunda Cossack tarafından 29 Mart 2008 tarihinde açılan konu

1. ABD’deki bir araştırmada kocaları çirkin olan kadınların evlilik hayatında daha mutlu oldukları saptandı.
    Bu durum, yakışıklı erkeklerin eşlerine yeterince özen göstermemesine bağlandı.

ABD’DE yapılan bir anket, uzun ömürlü ve sağlıklı bir evliliğin anahtarının “çirkin bir koca” olduğunu ortaya
    koydu. ABD’deki Tennessee Üniversitesi’nin araştırmasında 82 çiftle bir çalışma yapıldı. Araştırma sonucunda,
    kocaları çirkin olan kadınların evlilik hayatlarında, eşleri yakışıklı olanlardan daha mutlu oldukları saptandı.

Araştırmaya göre bir evlilik, erkeğin kadından fiziksel olarak daha az çekici olması halinde daha uzun ömürlü
    oluyor. Bilim insanları bu durumu, fazla çekici olmayan erkeklerin, yakışıklı erkeklere göre eşlerini daha fazla
    desteklemesine bağlıyor. Çirkin kadınlarla evlilik konusunda ise bir yorum yapılmadı.

(Önce diyecem ki sizin hic baska isiniz yok mu allasen. :f30:
    ikincisi, esi mutsuzum diyen erkeklere gün dogdu
    "hayatim ben cok yakisikliyimda ondandir":f103:

Ve ben simdi cirkin kadinla evli erkekler nasildir diye düsünür dururum... :f30: )

2. Annemin bi lafı vardır allah cirkin bahtı versin diye...:f106:

Amerikalılarda boşuna araştırmış o kadar sorsalardı biz söyleyi verirdik bunlarııı..:f106:

Türk aklı onlar giderken biz dönüyorduk...:f106:

3. aman çirkin güzel of hepsi aynı bunların ya:)

4. Bence boşuna düşünüyorsun Cossack neden mi?
    Çünkü çirkin kadın yoktur, bakımsız kadın vardır :f106: :f106:

5. :f106: Üniversite araştıracak başka birşey bulamamışmı
    hem 82 denek üzerinde üzerinde nekadar sağlıklı çalışma olur ki
    Çok inandırıcılığı yok bence.
    Paylaşım için teşekkürler.

6. Emeğine sağlık Coassack

7. bence mutluluk için eşlerden birinin çirkin yada güzel olmasına gerek yok. Önemli olan insan olabilmek karşısındaki kişiye değer verebilmek ve aradaki saygıyı asla kaybetmemek ver her iki tarafinda fedakarlık yapması gereken konularda kendilerine düşeni yapabilmesindedir.

8. Cossack abi yorumların muhteşem....

9. Ya chemist sorma dertliyim bu topic yüzünden,

benimkine sordum, mutluyum dedi,
    oysa ben yillarca kendimi yakisikli olduguma inandirmistim.
    :(

10. Vah! Vah! Şimdi sen kendi içinde kaos yaratırsın :f20:

Sen birkac gün sonra bir daha sor Abi, belki fikrini degistirir :f106: :f106: :f106:

11. teşekkürler paylaşım için bilgilenmiş olduk :f106: :f106:
    amerikalılar boş insanlar ne araştıracaklarını şaşırmışlar :f30:
    paylaşım için teşekkürler cossack :f9: :f9: